Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Kombinace léků na vysoký tlak s tinkturou HYPER-PRES

1 odpověď
(stránka otevřena 92x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Prosím o informaci, kolik lahviček tinktury objednat na 6 měsíců, aby se člověk zbavil vysokého tlaku natrvalo. Spočítala jsem to zhruba na 7 lahviček, když jsem brala v úvahu 900 kapek z jedné a po třech týdnech vždy týdenní pauzu. Je to tak nějak? A měla bych objednat vše najednou? Ještě prosím hlavně o radu, jak kombinovat tinkturu s léky na vysoký tlak v případě, když je někdo bere jeden až dva roky, a jak v případě, pokud je beru třeba dvacet let. Jde to vůbec? Děkuji!
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Dávkování tinktury je takové, jak je uvedeno na etiketě tinktury.

Léky je možné užívat souběžně s tinkturou HYPER-PRES, většina bylinkových pacientů má při dlouhodobějším užívání této tinktury tendenci k poklesu tlaku a proto se pak redukují léky na hypertenzní nemoc a to ideálně pod dohledem praktického lékaře nebo specialisty (internista, kardiolog). Redukce ACE inhibitorů je zcela bezproblémová, redukce betablokátorů by měla být obezřeztnější a zde doporučuji pro jistotu dohled lékaře.
Mám i pacienty, kteří se s lehčí hypertenzní nemocí zcela vyléčili, takže prognóza (hlavně u pacientů s krátkou dobou užívání hypotenziv - Váš případ) je vcelku optimistická. Léčivé rostliny zde hezky zabírají a natrvalo.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.