Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Kontradikce bylin proti virovým onemocněním - KOZINEC BLANITÝ

1 odpověď
(stránka otevřena 1053x)

Dotaz:

Dobrý den pane doktore, v posledních týdnech se hodně lidí zajímá o využití bylinek proti koronaviru. V této souvislosti, jsem četla i Váš příspěvek na toto téma a v návaznosti na něj bych měla dotaz na kontraindikace zmíněných bylinek (především kozinec blanitý, benedikt čubet, outkovka pestrá). Ráda bych byla připravena a měla bylinky po ruce, pro jistotu, vím, že na tento virus, není jejich účinek zatím prokázán. Ale dost by mě zajímal efekt při autoimunitního onemocnění (ulcerozní kolitida) a histaminové intolerance - především se jedná o kozinec blanitý, u něhož jsem se dočetla, že by mohl způsobovat kontraindikace právě s autoimunitním onemocněním. Nevím přesně, co si pod tím představit, mohla bych Vás požádat o upřesnění a zda je pro mě užívání těchto bylinek vhodné, je-li do mé terapie zařazen Imunor a Cortiment + piji bylinkové čaje. Předem Vám děkuji za odpověď a přeji hezký den.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Pokud máte pochybnosti, jednoduše tyto léčivé rostliny neužívete a použijte jiné na posílení imunity nebo virózy. Nevidím v tom problém.
Rád bych na Váš dotaz odpověděl detailněji, ale nejsem nyní u bylinových knih. Jsem v práci ve službě v nemocnici, kde ve volnějších chvilkách zpracovávám dotazy v poradně.

Alternativou kozince blanitého je BENEDIKT ČUBET - https://www.bylinkyprovsechny.cz/byliny-kere-stromy/byliny/16-benedykt-ucinky-na-zdravi-co-leci-pouziti-uzivani-vyuziti
Bylin znám několik set, ale tyto velmi specifické věci samozřejmě neznám, musel bych dohledat.

K histaminové intoleranci vizte zde:
https://www.bylinkyprovsechny.cz/poradna/histaminova-intolerance-byliny-bylinky-lecive-rostliny-lecba-bez-leku

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.