bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
Na dotazy bude v poradně odpovídáno v pondělí 26.10.2020.  
 

Kontryhel a silné menstruační krvácení, hypermenorea - užívání

2 odpovědi
(stránka otevřena 629x)

Dotaz:

Dobrý den, měla bych dotaz ohledně kontryhelu. Mám problém s občasným velmi silným krvácením. Není to vždy, ale během roku se to náhodně vyskytne v průběhu menzesu. Ráda bych tedy užívala kontryhel, jelikož jsem o něm četla samé ódy. Jen mě zajímá, jak dlouho ho mohu užívat, aby neměl např. vedlejší účinek a pouze byl vítaným hostem v mém pitném režimu. Zatím ho piju cca 3 týdny denně, vždy o víkendu doma vynechám. Četla jsem, že se úžívá i v období menopauzy, puberty atd. čili předpokládám, že se může pít dlouhodobě. Je však nějaká hranice? Děkuji za odpověď Navrátilová

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Při velmi silném krvácení Vám doporučuji tuto velmi osvědčenou prastarou směs:
pije se ráno nalačno půl hodiny před snídaní jeden šálek spařeného čaje ze směsi těchto bylinek: 25 g květu arniky (prhy chlumní), 50 g kořenu kozlíku lékařského, 25 g pukléřky Islandské (lišejníku Islandského), 25 g meduňky lékařské, 25 g řebříčku, 25 g šalvěje lékařské.
Jedna vrchovatá čajová lžička této směsi se spaří v 1/2 litru vody, tři minuty vyluhuje. I když se krvácení dostává do normálu, je třeba v pití čaje pokračovat. Pijeme průběžně během dne, není ideální vypiít v jedné dávce.
Směs je tak účinná, že je někdy doporučována i šikovnými gynekology, kteří s hypermenoreou nezastavitelnou léky neví rady.
Na okraj podotýkám, že nesmíte užívat léky, které snižují srážlivost krve - např. Ibalgin, Ketonal, Diclofenac, Anopyrin a spousta dalších.
Děkuji za Váš dotaz a důvěru.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den, k dotazu z 8.2.2019 silné krvácení --- hypermenorea:
čaj se pije dlouhodobě - každý den, nebo pouze v době menstruace, nebo pár dní před, při a pár dní po menstruaci?
Děkuji Monika