bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Kontryhel a úprava menstruace, menstruačního cyklu - užití, užívání

2 odpovědi
(stránka otevřena 3416x)

Dotaz:

Dobrý den,


ráda bych se zeptala jakým způsobem pít kontryhelový čaj. Koupila jsem si jej na úpravu cyklu (mám jej 26-31 dní každý měsíc jinak). V lékárně netušili, jak čaj pít a na internetu nacházím protichůdné informace. Někde píší, že se má pít každý den, někde že 14 dní po MS a někde naopak od začátku cyklu cca po 14 dní a následně zas od začátku cyklu. Někde také uvádí, že se má pít jen 3 měsíce a následně přestávka a někde pak zas že každý den klidně celý život.


Jak se tedy správně má pít? Kde najít takovéto informace?


Děkuji za odpověď

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Vzhledem ke specifickým vlastnostem byliny kontryhel obecný (a látek v ní obsažených) je výhodnější jej kombinovat a to takto:

Smíchejte 30 g hluchavky bílé, 30 g kořene kuklíku městského, 25 g mochny husí a 25 g natě kontryhelu obecného: 2 čajové lžičky směsi přelijte 200 ml vroucí vody, 10 minut vyluhujte a sceďte. Pijte 1 šálek denně, vždy prvních 14 dnů cyklu.

nebo

Připravte směs stejných dílů měsíčku lékařského, kontryhelu obecného a květu jeřábu ptačího: 1 vrchovatou čajovou lžičku směsi přelijte 200 ml vroucí vody, 10 minut vyluhujte a sceďte. Pijte 2x denně, mimo dobu menstruace.

Byliny by se neměly pít nikdy "celý život, " vždy by měla být pauza v užívání. Byliny by se měly užívat jako lék - tedy jen tehdy, jsou-li potřeba.

Děkuji Vám za dotaz.

Odpověď na dotaz:

Dobry den, chci se zeptat, po vysazeni antikoncepce se mi objevilo spineni. Zacala jsem pit kontryhel s rebrickem, pomuze to nebo je treba i neco jineho.
Dekuji predem za odpověď.