bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
Na dotazy bude v poradně odpovídáno v pondělí 26.10.2020.  
 

Kontryhel a úprava menstruace, menstruačního cyklu - užití, užívání

2 odpovědi
(stránka otevřena 2618x)

Dotaz:

Dobrý den,


ráda bych se zeptala jakým způsobem pít kontryhelový čaj. Koupila jsem si jej na úpravu cyklu (mám jej 26-31 dní každý měsíc jinak). V lékárně netušili, jak čaj pít a na internetu nacházím protichůdné informace. Někde píší, že se má pít každý den, někde že 14 dní po MS a někde naopak od začátku cyklu cca po 14 dní a následně zas od začátku cyklu. Někde také uvádí, že se má pít jen 3 měsíce a následně přestávka a někde pak zas že každý den klidně celý život.


Jak se tedy správně má pít? Kde najít takovéto informace?


Děkuji za odpověď

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Vzhledem ke specifickým vlastnostem byliny kontryhel obecný (a látek v ní obsažených) je výhodnější jej kombinovat a to takto:

Smíchejte 30 g hluchavky bílé, 30 g kořene kuklíku městského, 25 g mochny husí a 25 g natě kontryhelu obecného: 2 čajové lžičky směsi přelijte 200 ml vroucí vody, 10 minut vyluhujte a sceďte. Pijte 1 šálek denně, vždy prvních 14 dnů cyklu.

nebo

Připravte směs stejných dílů měsíčku lékařského, kontryhelu obecného a květu jeřábu ptačího: 1 vrchovatou čajovou lžičku směsi přelijte 200 ml vroucí vody, 10 minut vyluhujte a sceďte. Pijte 2x denně, mimo dobu menstruace.

Byliny by se neměly pít nikdy "celý život, " vždy by měla být pauza v užívání. Byliny by se měly užívat jako lék - tedy jen tehdy, jsou-li potřeba.

Děkuji Vám za dotaz.

Odpověď na dotaz:

Dobry den, chci se zeptat, po vysazeni antikoncepce se mi objevilo spineni. Zacala jsem pit kontryhel s rebrickem, pomuze to nebo je treba i neco jineho.
Dekuji predem za odpověď.