Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Kontryhel, kontryhelový čaj - jak dlouho se může pít?

2 odpovědi
(stránka otevřena 7095x)

Dotaz:

Prosím vás jak mohu pít dlouho kontryhelový čaj? mám problémy s PMS dva týdny před menstruací a nechci žádné hormonální léky, ale pomocí bylinek ho uklidnit. Věk 39l nemám děti. četla sem o kontryhelu a drmku, ale nevím přesně. Zkusila sem i kopretinu řimbabu, ale ta mi snižuje tlak.
Děkuji moc za radu.
Hezký večer.

Odpověď na dotaz:

Čaje obecně pijí-li se denně se nemají užívat déle, než 3 měsíce. Pokud ale čaj pijete 2 týdny v měsíci, kontryhel můžete užívat i půl roku. Pak bych udělal buď pauzu a nebo zkusil jinou bylinku, která také umí pomoci s premenstruačním syndromem.
Kontryhel pijte 2x denně - ráno a večer. Má dobrý vliv i na otěhotnění, ovlivňuje výšku děložní sliznice, usnadňuje nidaci (uhnízdění) oplodněného vajíčka. Také zmírňuje menstruační bolesti. Hodně žen ho používá a pomáhá jim.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den, kontryhl piju v klimakteriu již přes rok, vždy denně po dobu několika měsíců, pak si dávám různě dlouhou pauzu. Podle Vaší rady budu pít kontryhel 3 měsíce, jak dlouhá by pak měla být přestávka? A můžu v té době pít třeba čaj z jetele s medunkou? Děkuji za odpověď, Jana