bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Kontryhel, kontryhelový čaj - jak dlouho se může pít?

2 odpovědi
(stránka otevřena 5951x)

Dotaz:

Prosím vás jak mohu pít dlouho kontryhelový čaj? mám problémy s PMS dva týdny před menstruací a nechci žádné hormonální léky, ale pomocí bylinek ho uklidnit. Věk 39l nemám děti. četla sem o kontryhelu a drmku, ale nevím přesně. Zkusila sem i kopretinu řimbabu, ale ta mi snižuje tlak.
Děkuji moc za radu.
Hezký večer.

Odpověď na dotaz:

Čaje obecně pijí-li se denně se nemají užívat déle, než 3 měsíce. Pokud ale čaj pijete 2 týdny v měsíci, kontryhel můžete užívat i půl roku. Pak bych udělal buď pauzu a nebo zkusil jinou bylinku, která také umí pomoci s premenstruačním syndromem.
Kontryhel pijte 2x denně - ráno a večer. Má dobrý vliv i na otěhotnění, ovlivňuje výšku děložní sliznice, usnadňuje nidaci (uhnízdění) oplodněného vajíčka. Také zmírňuje menstruační bolesti. Hodně žen ho používá a pomáhá jim.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den, kontryhl piju v klimakteriu již přes rok, vždy denně po dobu několika měsíců, pak si dávám různě dlouhou pauzu. Podle Vaší rady budu pít kontryhel 3 měsíce, jak dlouhá by pak měla být přestávka? A můžu v té době pít třeba čaj z jetele s medunkou? Děkuji za odpověď, Jana