Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Kopretina řimbaba a miréna, migrény - užívá se jako prevence nebo až při rozjeté migréně?

2 odpovědi
(stránka otevřena 2845x)

Dotaz:

Trpím 30 let na migrény a bohužel již žádné léky ani triptany nezabírají. Koupila jsem nať z kopretiny řimbaby (sušenou), ale nevím, jak ji používat. Zda pouze při záchvatu nebo i profylakticky.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Z řimbaby se dělá tinktura, která se užívá v běžných dávkách 3x 30 kapek denně. Při migréně takto: při nástupu asi 10 kapek, pak každé půl hodiny dalších 10 kapek až do ustání bolestí či do celkového počtu 50 kapek. Při akutních bolestech a křečích lze brát 1 až 2 kávové lžičky jako jednorázovou dávku. Řimbaba funguje i jako prevence migrény. Doporučuje se sníst 1 čerstvý list denně. Jako čaj se řimbaba užívá formou nálevu, pije se po dílčích dávkách až půl litru denně.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den, užívám čaj z kopretiny řimbaby při bolestech hlavy a s pozitivním účinkem. Čas od času, když mi někdo řekne, že trpí bolestmi hlavy jim řeknu moji zkušenost. Pošlu je do bylinkové lékárny pro sušenou nať kopretiny řimbaby. Dnes přišla paní s tím, že evropská komise sušenou kopretinu řimbabu zakázala. Je na tom něco pravdy? Pokud ano, z jakého důvodu? Díky za info Klimešová