bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Kopretina řimbaba a miréna, migrény - užívá se jako prevence nebo až při rozjeté migréně?

2 odpovědi
(stránka otevřena 2237x)

Dotaz:

Trpím 30 let na migrény a bohužel již žádné léky ani triptany nezabírají. Koupila jsem nať z kopretiny řimbaby (sušenou), ale nevím, jak ji používat. Zda pouze při záchvatu nebo i profylakticky.

Odpověď na dotaz:

Z řimbaby se dělá tinktura, která se užívá v běžných dávkách 3x 30 kapek denně. Při migréně takto: při nástupu asi 10 kapek, pak každé půl hodiny dalších 10 kapek až do ustání bolestí či do celkového počtu 50 kapek. Při akutních bolestech a křečích lze brát 1 až 2 kávové lžičky jako jednorázovou dávku. Řimbaba funguje i jako prevence migrény. Doporučuje se sníst 1 čerstvý list denně. Jako čaj se řimbaba užívá formou nálevu, pije se po dílčích dávkách až půl litru denně.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den, užívám čaj z kopretiny řimbaby při bolestech hlavy a s pozitivním účinkem. Čas od času, když mi někdo řekne, že trpí bolestmi hlavy jim řeknu moji zkušenost. Pošlu je do bylinkové lékárny pro sušenou nať kopretiny řimbaby. Dnes přišla paní s tím, že evropská komise sušenou kopretinu řimbabu zakázala. Je na tom něco pravdy? Pokud ano, z jakého důvodu? Díky za info Klimešová