bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně MUDr. Zbyňka Mlčocha.

Dr. Mlčoch bude bude opět v poradně v sobotu 11.4.2020.
 

Koronavirus, covid 19 - je vhodný podběl nebo plicník lékařský?

8 odpovědi
(stránka otevřena 3476x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.
V pořadu MALÁ VIZITA doporučoval pan Calábek na podporu proti koronaviru Covid 19 z českých bylin podběl. Myslíte že by mohl být vhodný i plicník lékařský, nebo má jiné účinné látky a nehodil by se? Na běžný kašel jsem s ním měla dobrou zkušenost.
Děkuji P.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Léčivé rostilny se silně protivirovým účinkem jsou ČUBET BENEDIKT a KOZINEC BLANITÝ. Tyto dvě rostliny spolu s imunostimulanty (hlíva ústričná, kustovnice, čínská, echinacea purpurea a sideritis /řecký horský čaj/) používám já k ochraně sebe a osob blízkých (ve formě tinktury 3x denně užívané, jsme všichni zdraví - až moc :) ).

Další léčivé rostliny účinné přímo na viry chřipky (obecně, ne přímo na covid 19) jsou: SKOŘICOVNÍK, LÍPA, LAPACHO (čteme lapačo), KALISIE, HÁLKA, ELEUTEROKOK (čertův kořen, sibiřský ženšen), ECHINACEA.

Dietetika: ČESNEK (je jedno, jestli medvědí, setý, hranatý či jiný), KŘEN, RAKYTNÍK PLODY, KUSTOVNICE PLODY.

Badyán (plody badyánovníku) byly v minulosti součástí léku TAMIFLU (lék proti chřipce H1N1), takže i tento může mít efekt při boji imunity s koronavirem.

Zda je účinný přímo plicník a podběl, to bohužel netuším, nicméně doporučuji nahlédnout na stránky pubmedu zde:


Jen poznámka ke hlívě: nesmí se vařit ani přijít do styku s kovovým předmětem!!! Obsahuje glukany (silný imunostimulant), které se teplem a/nebo kovem znehodnocují.


ČLÁNEK 1: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32065348/?from_term=covid+19+herbs&from_pos=1 (tento článek mi připadá zajímavý, věnuje se tradiční čínské medicíně a koronaviru, zmiňuje též SARS, H1N1 ad.)


a


ČLÁNEK 2: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32113846/?from_term=covid+19+herbs&from_pos=2


Ze všech léčivých rostlin a houby vyrábím tinktury (http://www.BylinkovyDoktor.cz).


Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.


 


ČLÁNEK 1:


coronavirus covid19 clanek 2


 


ČLÁNEK 2:
coronavirus covid19 clanek 2

Odpověď na dotaz:

Lze žvýkat listy kalisie, nebo raději tinkturu? Děkuji

Odpověď na dotaz:

Z kalisie vonné (Callisia fragrans) doporučuji tinkturu. Užívat 3x denně 20-25 kapek.
Je možné i žvýkání, ale měl byste velkou spotřebu bylinné drogy (aby byla preventivní kúra účinná, měl byste žvýkat listy 3x denně - a nehledně na to, že by mělo být nějak řešeno dávkování bylinné drogy, tzn. kolik gramů listu žvývkáte atd.). Jiná varianta než tinkturová mi připadá složitá.

Odpověď na dotaz:

Dobry den,
prosim kde by slo sehnat tinkturu jak pisete (“ Léčivé rostilny se silně protivirovým účinkem jsou ČUBET BENEDIKT a KOZINEC BLANITÝ. Tyto dvě rostliny spolu s imunostimulanty (hlíva ústričná, kustovnice, čínská, echinacea purpurea a sideritis /řecký horský čaj/) používám já k ochraně sebe a osob blízkých (ve formě tinktury 3x denně užívané, jsme všichni zdraví - až moc : ) ). ” Mela bych o ni zajem.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den, je možné místo hlívy s těmito bylinami používat reishi? Jedu na ní prakticky od podzimu, tak bych ji nerada vysazovala. Děkuji za odpověď.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den, mám stejný dotaz jako výše, kde sehnat tinkturu, kterou užíváte Vy a Vaši blízcí? Díky, Anna

Odpověď na dotaz:

Dobrý den. Chtěla jsem si na vašich stránkách objednat Vámi zmíněné tinktury, ale píše se tam, že je obchod v rekonstrukci. Jde to objednat i jinak, nebo mám hledat jinde? Děkuji Olga.

Odpověď na dotaz:

Okrem byliniek, ktoré som bierla od jari do jesene - fialky, pľúcnik, zádušnsladidla. teraz varím dezinfekčný čaj : 1/2l vody, 10 voňavých klinčekov, 3cm škorice, 3 cm zázvoru 1,5 cm hrubého, necháme zovrieť a varíme 10min. Prisladiť môžeme podľa svojej chuti, mne chutí bez cukru a sladidla.