bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Koronavirus, covid 19 - je vhodný podběl nebo plicník lékařský?

11 odpovědi
(stránka otevřena 8330x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.
V pořadu MALÁ VIZITA doporučoval pan Calábek na podporu proti koronaviru Covid 19 z českých bylin podběl. Myslíte že by mohl být vhodný i plicník lékařský, nebo má jiné účinné látky a nehodil by se? Na běžný kašel jsem s ním měla dobrou zkušenost.
Děkuji P.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Hned na úvod mohu jako prevenci, ale  jako podporu uzdravení při invekci koronavirem COVID-19 doporučit tinkturu IMU-NACH (imunita, nachlazení).
Dále k Vašemu dotazu: Léčivé rostilny se silně protivirovým účinkem jsou ČUBET BENEDIKT a KOZINEC BLANITÝ. Tyto dvě rostliny spolu s imunostimulanty (hlíva ústričná, kustovnice, čínská, echinacea purpurea a sideritis /řecký horský čaj/) používám já k ochraně sebe a osob blízkých (ve formě tinktury 3x denně užívané, jsme všichni zdraví - až moc :) ). Další léčivé rostliny účinné přímo na viry chřipky (obecně, ne přímo na covid 19) jsou: SKOŘICOVNÍK, LÍPA, LAPACHO (čteme lapačo), KALISIE, HÁLKA, ELEUTEROKOK (čertův kořen, sibiřský ženšen), ECHINACEA. Dietetika: ČESNEK (je jedno, jestli medvědí, setý, hranatý či jiný), KŘEN, RAKYTNÍK PLODY, KUSTOVNICE PLODY. Badyán (plody badyánovníku) byly v minulosti součástí léku TAMIFLU (lék proti chřipce H1N1), takže i tento může mít efekt při boji imunity s koronavirem. Zda je účinný přímo plicník a podběl, to bohužel netuším, nicméně doporučuji nahlédnout na stránky pubmedu zde:
Jen poznámka ke hlívě: nesmí se vařit ani přijít do styku s kovovým předmětem!!! Obsahuje glukany (silný imunostimulant), které se teplem a/nebo kovem znehodnocují.
ČLÁNEK 1: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32065348/?from_term=covid+19+herbs&from_pos=1 (tento článek mi připadá zajímavý, věnuje se tradiční čínské medicíně a koronaviru, zmiňuje též SARS, H1N1 ad.)
a
ČLÁNEK 2: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32113846/?from_term=covid+19+herbs&from_pos=2
 
Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.

Odpověď na dotaz:

Lze žvýkat listy kalisie, nebo raději tinkturu? Děkuji

Odpověď na dotaz:

Z kalisie vonné (Callisia fragrans) doporučuji tinkturu. Užívat 3x denně 20-25 kapek.
Je možné i žvýkání, ale měl byste velkou spotřebu bylinné drogy (aby byla preventivní kúra účinná, měl byste žvýkat listy 3x denně - a nehledně na to, že by mělo být nějak řešeno dávkování bylinné drogy, tzn. kolik gramů listu žvývkáte atd.). Jiná varianta než tinkturová mi připadá složitá.

Odpověď na dotaz:

Dobry den,
prosim kde by slo sehnat tinkturu jak pisete (“ Léčivé rostilny se silně protivirovým účinkem jsou ČUBET BENEDIKT a KOZINEC BLANITÝ. Tyto dvě rostliny spolu s imunostimulanty (hlíva ústričná, kustovnice, čínská, echinacea purpurea a sideritis /řecký horský čaj/) používám já k ochraně sebe a osob blízkých (ve formě tinktury 3x denně užívané, jsme všichni zdraví - až moc : ) ). ” Mela bych o ni zajem.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den, je možné místo hlívy s těmito bylinami používat reishi? Jedu na ní prakticky od podzimu, tak bych ji nerada vysazovala. Děkuji za odpověď.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den, mám stejný dotaz jako výše, kde sehnat tinkturu, kterou užíváte Vy a Vaši blízcí? Díky, Anna

Odpověď na dotaz:

Dobrý den. Chtěla jsem si na vašich stránkách objednat Vámi zmíněné tinktury, ale píše se tam, že je obchod v rekonstrukci. Jde to objednat i jinak, nebo mám hledat jinde? Děkuji Olga.

Odpověď na dotaz:

Okrem byliniek, ktoré som bierla od jari do jesene - fialky, pľúcnik, zádušnsladidla. teraz varím dezinfekčný čaj : 1/2l vody, 10 voňavých klinčekov, 3cm škorice, 3 cm zázvoru 1,5 cm hrubého, necháme zovrieť a varíme 10min. Prisladiť môžeme podľa svojej chuti, mne chutí bez cukru a sladidla.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den, mohu se taktéž zeptat na tinktura, o které píšete… děkuji

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Já a mí blízcí používáme tinkturu IMU-NACH (imunita a nachlazení) :
https://www.bylinkyprovsechny.cz/eshop/bylinkove-tinktury-kapky/tinktura-bylinne-kapky-imunita-nachlazeni-detail

S pozdravem Zbyněk Mlčoch.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den, poprosím o radu, co mohu používat
na covid, horečku, kašel, bolest svalů, v 6 TT těhotenství? Mockrát děkuji