bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Kožní mastocytóza - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 327x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Moc Vás prosím o radu.
Asi v 1 roce jsem u dcerky našla 2 fleky (na holeni a na zadečku - velikost asi jako bývalý 10-ti haler). Tehdy mi kožní mudr řekla, že se jedná pravděpodobně o pigmentovou skvrnu. Před rokem ji na nozicce flek změnil barvu na jasně červenou. Tehdy ji byly delaný ktevni testy, ktere dopadly dobre. 2. Den byla barva fleku jako vzdy. 13.3.2021 ji flek na noze opet zmenil barvu.
Byly jsme v detske nemocnici, kde kozni lékařka rekla, ze to vypada na mastocytozu. Brali ji krev, výsledky budu mít za 14 dní.

Můj dotaz - dá se mastocytoza léčit pomocí bylin, polokeřů, keřů, medicinálních hub nebo lišejníků? Je to nebezpečné?

Posilam i fotky.
Na 1. jak zcervenalo pred rokem,
na 2. fotce, jak se zmenil flek nyni (i teď byla barva fleku 2. Dne jako vzdy)

S pozdravem Martina Kasparcova
1616264284_20210309_193158.jpg
1616264285_20191231_180425 (1).jpg

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Mastocytózy u dětí jsou většinou benigní onemocnění, která jsou charakterizována nahromaděním mastocytů v kůži. Mohou být i v ji-ných orgánech a ve sliznicích. Nejčastější orgánové postižení je gastrointestinálního traktu. U dětí je na rozdíl od dospělých systémové postižení vzácné. Prognóza je velmi dobrá s tendencí ke spontánní regresi do puberty (lze tedy říci, že nemoc není nutné léčit vůbec).

Kožní formy mastocytóz nevyžadují léčbu. Pokud dojde k uvolnění mediátorů z žírných buněk a ke klinickým projevům: zduření, erytému, vzniku bulózních projevů, využíváme antihistaminikálně působící léčivé rostliny - např. PERILU KŘOVITOU (nutno pěstovat) - možno i ve formě tinktury. Určitě nic nepokazíte ani měsíčkovým olejem nebo mastí. Vyzkoušet můžete také tea tree oil, který vtírejte přímo do ložiska.

Důležitá je prevence, která spočívá ve vyloučení provokačních faktorů, které mohou vyvolat degranulaci mastocytů. Jedná se o podměty f yzikální, jako je např. horká koupel nebo plavá-ní ve studené vodě. Dětem nesmíme podávat některé potraviny: kořeněná jídla, některé druhy sýrů či mořské plody. Důležitá je také eliminace léků, které jsou schopny navodit degranulaci mastocytů. Je třeba se také vyhýbat psychické-mu stresu.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.
1616269364_mastocytoza-byliny-bylinky-lecive-rostliny-lecba-bez-leku.png