Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

kožní problém, revmatoidní artritida

1 odpověď
(stránka otevřena 568x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

mám dlouhodobě kožní problém na pupku. Kůže je zarudlá cca 2 cm kolem a tvoří se jakoby suché šupiny nebo jak to nazvat. Po seškrábání je zase růžová lesklá jemná. Kožní lékařka mi dala nějaké kortikoidní mastičky, mírně se to zklidnilo, ale po čase zase vrátilo. Používám nyní asi od podzimu Mast z kiwi p. Podhorné, ale taky se to neztrácí. Dovedl byste poradit? Mimo to mám teď aktivní revm artritidu patrně. Klouby pod některými prsty na noze a ukazováček ruky - otok, citlivé na dotek, ukazováček mírně zrůžovělý na klouby u nehtu, taky boule na patě (v místě achilovky). Už jsem to měla, pár měsíců bolelo, zdeformovalo se a pak přestalo bolet. Ale tentokrát už to trvá skoro rok. Teď jsem začla užívat Alavis Triple blend. Měl byste nějaké doporučení?


Děkuji a jsem s pozdravem.

Odpověď na dotaz:

Dobry den, bylo mi poradeno zaradit na dopoledni svacinu merunky, slivy, broskve i susene. Dale k obedu kazdy den 5-8 vlasskych orechu. Nejvice konzumujte teleci maso.
Jinak mi pani lecitelka doporucila obklady z morskeho bahna a uzivat 500mg tobolky pupalky 3xdenne, zapit vodou a pit caj z listu bobkoveho listu. Stridam to s cajem jasanu list, tuzebnik jilmovy. Zacina to nest zlepseni.