Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Křečové žíly - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 214x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Hledal jsem v poradně informace o léčbě křečových žil. Dočetl jsem se, že je vhodné použít květy nebo plody z jírovce. Jak nejlépe využít tuto rostlinu k léčbě křečových žil, v podobě masti nebo tinktury? Na jiných stránkách jsem se dočetl, že lze využít k léčbě i pupeny z jírovce. Jak je to s jejich účinností? Ještě prosím o doplňující informaci v případě léčby mastí nebo tinkturou, jak často a po jakou dobu lze užívat, aby se dostavily žádoucí účinky?

Děkuji Vám.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na hemoroidy, křečové žíly (varixy), praskající cévní stěny, mikroangiopatie apod. se používají stejné léčivé rostliny, protože příčinou potíží je nepevná cévní (žilní) stěna. Současně rostliny, které jsou uvedené níže jsou prospěšné také pro potíže typu ateroskleróza (angina pectoris, špatné průchodná krkavice, aterosklerotické pláty na aortě, špatně průchodné cévy dolních končetin - tedy ischemická choroba dolních končetin ICHDKK, tendence ke vzniku hluboké flebotrombózy, cévní otoky ad.).

Na všechny výše uvedené potíže doporučuji následující léčivé rostliny obsahující rutin a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
JÍROVEC MAĎAL květ, JERLÍN JAPONSKÝ poupata, POHANKA květ, TŘEŠEŇ pupen, JIDÁŠOVO UCHO plodnice, LNICE KVĚTEL kvetoucí nať.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz

Pokud byste měl zájem o bylinnou tinkturu na Vámi uvedené potíže, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.