Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Křečové žíly, prevence ucpávání tepen - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 375x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Ráda bych něco čaj nebo mast na časté záněty Křečových žil. A zároveň něco na prevenci ucpávání tepen. Ucpávání tepen máme bohužel v rodinné anamnéze. 2 příbuzní v první linii už na to zemřeli, třetí zachráněn. Ráda bych tomu předešla.
Je mi 47 let, mám od mládí Křečové žíly na obouch nohách, zároveň Trombotické dolní končetiny.
Dále jsem Diabetik 2. typu s léčbou Siofor 500 mg a Trulicity 1,5 mg.
Byla by od Vás nějaká bylinková pomoc na mé nohy?

Předem moc děkuji
S pozdravem a přáním hezkého dne
Andrea Kolářová
Děkuji a jsem s pozdravem.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na hemoroidy, křečové žíly (varixy), praskající cévní stěny, mikroangiopatie, bércové vředy, záněty křečových žil a dobrý stav tepen se používají ve všech případech stejné léčivé rostliny, protože příčinou potíží je nepevná cévní (žilní) stěna.

Současně rostliny, které jsou uvedené níže jsou prospěšné také pro potíže typu ateroskleróza (angina pectoris, špatné průchodná krkavice, aterosklerotické pláty na aortě, špatně průchodné cévy dolních končetin - tedy ischemická choroba dolních končetin ICHDKK, tendence ke vzniku hluboké flebotrombózy, cévní otoky, bércové vředy ad.).

Na všechny výše uvedené potíže doporučuji následující léčivé rostliny obsahující rutin a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
JÍROVEC MAĎAL květ, JERLÍN JAPONSKÝ poupata, POHANKA květ, TŘEŠEŇ pupen, JIDÁŠOVO UCHO plodnice, LNICE KVĚTEL kvetoucí nať.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz

Pokud byste měla zájem o bylinnou tinkturu na Vámi uvedené potíže, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.