Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Křenový obklad na bolavé koleno - zkušenosti

2 odpovědi
(stránka otevřena 6826x)

Dotaz:

Dobrý den, zničeho nic se mi jednoho dne zablokovalo koleno a to tak že jsem je ani nemohl narovnat či ohnout. Lékař mi po zjištění že v něm nemám ani krev nebo vodu dal ortézu a klidový režim. Na netu jsem si zde v babských radách našel že je možno použít, snad, k vyléčení křenové listy. Ty jsem si tedy sehnal a použil dle návodu: natloukl, nakladl na bolavé místo a omotal potravinovou folii na noc. Pravda noha mě poněkud pálila ale to jsem přičítal účinnosti rostliny. Jaké však bylo ráno mé překvapení když jsem si rostlinu sundal a zjistil jsem že účinnost nebyla zrovna vysoká ale navíc mám kůži spálenou! a asi po jednom dni se mi na některých místech zvláště pak kde byla šťáva ve vetším množství udělaly puchýře! Můj dotaz je tedy následující: nemají se ty rozmačkané listy zabalit to něčeho porézního a pak přiložit na inkriminované místo? Teď už s tím samozřejmě nic neudělám ale třeba pro příště : -) Díky za info, Pavel

Odpověď na dotaz:

Pravděpodobně máte alergii na křen. Není to neobvyklé. Spíše než křenový list se používá nastrouhaný křen, do kterého se dá hořčičné semínko a to celé se dá do gázy. Podrobněji více vizte zde:
http://www.bylinkyprovsechny.cz/nemoci/ruzne-nemoci/829-artroza-osteoartroza-byliny-bylinky-babske-rady-obklady

Odpověď na dotaz:

Dobrý den, no tak tohle mě nenapadlo protože jej konzumuji celkem běžně a bez jakýchkoliv problémů (omáčky, přílohy) … spíš jsem to přikládal síle přírody : -)
Přesto díky za odpověď
Pavel