bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Křenový obklad na bolavé koleno - zkušenosti

2 odpovědi
(stránka otevřena 5643x)

Dotaz:

Dobrý den, zničeho nic se mi jednoho dne zablokovalo koleno a to tak že jsem je ani nemohl narovnat či ohnout. Lékař mi po zjištění že v něm nemám ani krev nebo vodu dal ortézu a klidový režim. Na netu jsem si zde v babských radách našel že je možno použít, snad, k vyléčení křenové listy. Ty jsem si tedy sehnal a použil dle návodu: natloukl, nakladl na bolavé místo a omotal potravinovou folii na noc. Pravda noha mě poněkud pálila ale to jsem přičítal účinnosti rostliny. Jaké však bylo ráno mé překvapení když jsem si rostlinu sundal a zjistil jsem že účinnost nebyla zrovna vysoká ale navíc mám kůži spálenou! a asi po jednom dni se mi na některých místech zvláště pak kde byla šťáva ve vetším množství udělaly puchýře! Můj dotaz je tedy následující: nemají se ty rozmačkané listy zabalit to něčeho porézního a pak přiložit na inkriminované místo? Teď už s tím samozřejmě nic neudělám ale třeba pro příště : -) Díky za info, Pavel

Odpověď na dotaz:

Pravděpodobně máte alergii na křen. Není to neobvyklé. Spíše než křenový list se používá nastrouhaný křen, do kterého se dá hořčičné semínko a to celé se dá do gázy. Podrobněji více vizte zde:
http://www.bylinkyprovsechny.cz/nemoci/ruzne-nemoci/829-artroza-osteoartroza-byliny-bylinky-babske-rady-obklady

Odpověď na dotaz:

Dobrý den, no tak tohle mě nenapadlo protože jej konzumuji celkem běžně a bez jakýchkoliv problémů (omáčky, přílohy) … spíš jsem to přikládal síle přírody : -)
Přesto díky za odpověď
Pavel