bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Krevní sraženina, plicní embolie - byliny, bylinky, babské rady, léčba

1 odpověď
(stránka otevřena 2250x)

Dotaz:

Dobrý den,


moc prosím o radu. Neexistuje nějaký přírodní lék který by pomohl mému otci, který prodělal plicní embolii kvůli utržené sraženině v lýtku. Sraženina se stále nerozpustila, tátovi stále noha otíká, bolí a někdy dokonce pálí.


Budu moc vděčná za jakoukoliv radu. 

Odpověď na dotaz:

Dobrý den. Zánět žil se sraženinou v lýtku a plicní embolie jsou jednoznačné důvody k hospitalizaci. Oba stavy mohou ohrozit pacienta na životě. Takže tady to není o bylinkách, ale o lékařské péči.
Samozřejmě existují bylinky, které mohou být prevencí sraženin v krevním oběhu (jsou uvedené ve webu), ale vzhledem ke snažší aplikovatelnosti si myslím, že Váš tatínek dostane od lékaře Warfarin nebo podobný lék, které lze kontrolovaně dávkovat a regulovat.
Samozřejmě byliny jsou fantastická věc, ale v situaci, kdy je v ohrožení zdraví a život by měla dostat přednost západní medicína a klasické léky.
Udržování "bezsraženinového" krevního řečiště si umím představit někde v horách v nevyspělé zemi, kde nejsou dostupné léky nebo někde v Africe. Podmínkou by ale byla přísná disciplína v užívání bylinných preparátů.
Děkuji Vám za zajímavý dotaz.