bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Krevní sraženina, plicní embolie - byliny, bylinky, babské rady, léčba

1 odpověď
(stránka otevřena 1762x)

Dotaz:

Dobrý den,


moc prosím o radu. Neexistuje nějaký přírodní lék který by pomohl mému otci, který prodělal plicní embolii kvůli utržené sraženině v lýtku. Sraženina se stále nerozpustila, tátovi stále noha otíká, bolí a někdy dokonce pálí.


Budu moc vděčná za jakoukoliv radu. 

Odpověď na dotaz:

Dobrý den. Zánět žil se sraženinou v lýtku a plicní embolie jsou jednoznačné důvody k hospitalizaci. Oba stavy mohou ohrozit pacienta na životě. Takže tady to není o bylinkách, ale o lékařské péči.
Samozřejmě existují bylinky, které mohou být prevencí sraženin v krevním oběhu (jsou uvedené ve webu), ale vzhledem ke snažší aplikovatelnosti si myslím, že Váš tatínek dostane od lékaře Warfarin nebo podobný lék, které lze kontrolovaně dávkovat a regulovat.
Samozřejmě byliny jsou fantastická věc, ale v situaci, kdy je v ohrožení zdraví a život by měla dostat přednost západní medicína a klasické léky.
Udržování "bezsraženinového" krevního řečiště si umím představit někde v horách v nevyspělé zemi, kde nejsou dostupné léky nebo někde v Africe. Podmínkou by ale byla přísná disciplína v užívání bylinných preparátů.
Děkuji Vám za zajímavý dotaz.