bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Křídlatka japonská, borelióza a chronická nachlazení

1 odpověď
(stránka otevřena 700x)

Dotaz:

Zdravím z Opavy!
Jdu s prosíkem - až budete mít hotovou tinkturu z křídlatky proti borelióze, bylo by možné si odkoupit množství pro 3 lidi? ??
A k tomu dotaz: má smysl, aby to užíval syn (15 let), který na boreliózu před pár lety bral antibiotika a teď bývá často nachlazený, rýma a bolesti v krku?
Omlouvám se za obtěžování a možná primitivní otázku.
Byla jsem na přednášce v Krnově, nechala si ujet vlak… ?, bylo to zajímavé, hodně Vám fandím a obdivuji!
Křídlatku jsem chtěla na podzim vyrýt na jednom místě, ale než jsem se tam dostala, tak opadaly listy, takže nevím, jestli to je ona. Potřebovala bych se při takových sběrech k někomu připojit, aby mi ukázal naživo - ano, to je ono. ?
Děkuji předem za odpověď.
Ať se daří!

Odpověď na dotaz:

Dobrý den. Tinkturu Vám mohu poskytnout, aktuálně se kořen maceruje (za cca. 10 dnů bude tinkura hotová) a brzy půjdu vykopat nový kořen.
S křídlatkou mám vynikající zkušenosti. Lidé co ji ode mě dostali si pochvalují, že na rozdíl od antibiotik tinktura zabrala během 3 dnů a ulevilo se jim - hlavně co se týče únavy, teplot a bolestí svalů a kloubů. Dělá mi to obrovskou radost. Jsem hrozně rád, když lidem tinktury pomáhají a ulevují jim. Na imonostimulaci doporučuji ale spíše jiné byliny - např. echinaceu (i uzdravuje při již existujícím infektu), hlíva ústřičná (pozor, nesmí se tepelně zpracovat a nesmí přijít do styku s kovem - toto mé tinktury splňují) a také jsou vynikající hálky (speciální výrůstky na růži šípkové). Někdy dávám do kombinace 50% echinacey a 50% hlívy do jedné skleničky (100 ml). 1 sklenička je pro 1 osobu na 3 měsíce, takže kompletní kúra. Omlouvám se za ujetý vlak. V dalších přednáškách a kurzech rovnou dávám kurzistům vědět, že je přednáška dlouhá max. 3,5 hodiny, protože toho povídání o bylinách je opravdu hodně a snažím se za ten čas ze sebe vymačkat maximum. Pokud je hodně dotazů (což v Krnově bylo), tak se to protáhne. Děkuji Vám za dotaz a důvěru.