bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
Omlouvám se, ale z časových a kapacitních důvodů budu na vaše dotazy odpovídat až od pondělí 13.7.2020 dále. Děkuji za pochopení.

 

Křídlatka japonská, borelióza a chronická nachlazení

1 odpověď
(stránka otevřena 217x)

Dotaz:

Zdravím z Opavy!
Jdu s prosíkem - až budete mít hotovou tinkturu z křídlatky proti borelióze, bylo by možné si odkoupit množství pro 3 lidi? ??
A k tomu dotaz: má smysl, aby to užíval syn (15 let), který na boreliózu před pár lety bral antibiotika a teď bývá často nachlazený, rýma a bolesti v krku?
Omlouvám se za obtěžování a možná primitivní otázku.
Byla jsem na přednášce v Krnově, nechala si ujet vlak… ?, bylo to zajímavé, hodně Vám fandím a obdivuji!
Křídlatku jsem chtěla na podzim vyrýt na jednom místě, ale než jsem se tam dostala, tak opadaly listy, takže nevím, jestli to je ona. Potřebovala bych se při takových sběrech k někomu připojit, aby mi ukázal naživo - ano, to je ono. ?
Děkuji předem za odpověď.
Ať se daří!

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Tinkturu Vám mohu poskytnout, aktuálně se kořen maceruje (za cca. 10 dnů bude tinkura hotová) a brzy půjdu vykopat nový kořen. Informace o tinkturách jsou na http://www.BylinkovyDoktor.cz


S křídlatkou mám vynikající zkušenosti. Lidé co ji ode mě dostali si pochvalují, že na rozdíl od antibiotik tinktura zabrala během 3 dnů a ulevilo se jim - hlavně co se týče únavy, teplot a bolestí svalů a kloubů. Dělá mi to obrovskou radost. Jsem hrozně rád, když lidem tinktury pomáhají a ulevují jim.

Na imonostimulaci doporučuji ale spíše jiné byliny - např. echinaceu (i uzdravuje při již existujícím infektu), hlíva ústřičná (pozor, nesmí se tepelně zpracovat a nesmí přijít do styku s kovem - toto mé tinktury splňují) a také jsou vynikající hálky (speciální výrůstky na růži šípkové).
Někdy dávám do kombinace 50% echinacey a 50% hlívy do jedné skleničky (100 ml). 1 sklenička je pro 1 osobu na 3 měsíce, takže kompletní kúra.
Omlouvám se za ujetý vlak. V dalších přednáškách a kurzech rovnou dávám kurzistům vědět, že je přednáška dlouhá max. 3,5 hodiny, protože toho povídání o bylinách je opravdu hodně a snažím se za ten čas ze sebe vymačkat maximum. Pokud je hodně dotazů (což v Krnově bylo), tak se to protáhne.
Děkuji Vám za dotaz a důvěru.