bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
Omlouvám se, ale z časových a kapacitních důvodů budu na vaše dotazy odpovídat až od pondělí 13.7.2020 dále. Děkuji za pochopení.

 

Léčba ragády bradavky prsu - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 184x)

Dotaz:

Dobrý den,
chtěla bych nejprve poděkovat za vaše články, sleduji je zejména na Facebooku a už nejednou jsem využila pomoc bylinek právě díky vám.
Nyní bych vás chtěla požádat o radu. Mám půlroční syna, který je plně kojený. Před časem mě ošklivě kousl a od té doby mám na bradavce asi půl centimetrovou ragádu. Už jsem vyzkoušela všechno možné, různé mastičky, ale nechce se to hojit. Konzultovala jsem to i s laktační poradkyní, která mi doporučila medicínský med. Výsledky ovšem nejsou znát. Ragádu mám již tři týdny, kojení je velmi bolestivé. Chtěla jsem se zeptat, zda by mi pomohly nějaké bylinky?
Velmi děkuji za odpověď.
S uctivým pozdravem, Klára

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Do dlaně si dejte trošku medu a k tomu přikápněte maličko propolisu. Toto aplikujte na prs, zalepte a nechte působit přes den.
Na noc dávejte řepíkový obklad, který vyrobíte tak, že uděláte klasický řepíkový "čaj" a do nej namočíte kousek plátna nebo vaty a toto přiložte na ragádu. Řepík má silně hojivé účinky a ránu dobře zacelí.
Třetí bylina, která mne napadá je určitě jitrocel kopinatý. I ten umí perfektně a relativně rychle hojit kožní rány.
Více také vizte "špatně se hojící rány" zde:
https://www.bylinkyprovsechny.cz/vyhledavani?searchword=%C5%A1patn%C4%9B%20se%20hoj%C3%ADc%C3%AD&ordering=oldest&searchphrase=exact&limit=100
Prakticky každá bylina z této stránky Vám může pomoci. Přesto bych nejvíce věřil právě medu, propolisu, řepíku a jitroceli.
Děkuji za Váš dotaz a důvěru.