Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Ledvinové kameny a infekce E. coli - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 196x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Trpím záněty močového měchýře. Díky kapkám z lichořeřišnice se mi daří to urdžet bez zánětu, nicméně šimrání a pocit začínajícího zánětu se objevuje. To pak zdvojnásobím lichořeřišnici a zánět nepropukne.

Po vyšetření u urologa mi bylo řečeno, že mám 6 malých ledninových kamínků. Jsou malinské, tak lékař zatím s nimi nechce nic dělat. Nicméně já bych se jich ráda zbavila.

Můžete mi, prosím, doporučit čaje a tinktury, které by mi pomohly ledvinové kameny z těla vyloučit? Děkuji za odpověď a nabídku způsobu řešení. Iveta Š.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na dobrý stav močových cest a postupné rozpouštění močových kamenů doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně ve formě směsné bylinné tinktury:
PAMPELIŠKA nať, KOPŘIVA nať, LOMIKÁMEN ZRNATÝ nať, PŘESLIČKA nať, RDESNO PTAČÍ nať, LIBEČEK kořen, MÁČKA LADNÍ nať, ROZRAZIL nať.

Doporučit lze určitě také bylinnou směs JANČŮV LEDVINOVÝ ČAJ. Tu mohu poskytnout. Pokud byste o nic měla zájem, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Pokud by Vás zajímalo více informací o ledvinách, můžete se podívat na velmi zajímavé tříhodinové video na stránce http://www.WebinarLedviny.cz
Součástí webináře je doporučení vhodné stravy na podporu ledvin (tzn. potraviny, které buď dělají ledvinám dobře nebo je přímo léčí).

ZDŮRAZŇUJI, ŽE LÉČBA KAMÉNKŮ JE VŽDY DLOUHODOBÁ - SPÍŠE MĚSÍCE NEŽ-LI TÝDNY.
Je tedy nutná opravdu velká trpělivost (která je přímo úměrná tvrdosti a množství kamínků - čím tvrdším a čím větší množství, tím léčba trvá déle).

__

Na chronický nebo recidivující zánět močových cest (močovod, močová trubice, močový měchýř) doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) - vnitřní aplikace:
JALOVEC plod, PRŮTRŽNÍK nať (nejdůležitější bylina ve směsi!!! , protože má silně desinfekční účinky na močové cesty), VŘES kvetoucí nať, LICHOŘEŘIŠNICE semeno, MEDVĚDICE nať, VILCACORA kůra.
V praxi se mi tato směs velmi osvědčila a to hlavně právě na chronické infekce.

Na "prolévání" močových cest doporučuji VYLEPŠENÝ LEDVINOVÝ ČAJ, který obsahuje:
CELÍK ZLATOBÝL kvetoucí nať, PŘESLIČKA ROLNÍ zelená nať, RDESNO PTAČÍ TRUSKAVEC nať, RDESNO BLEŠNÍK nať, ČERNÝ SEZAM semeno.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz />
Pokud byste měla zájem o směsnou tinkturu z výše uvedených rostlin a/nebo o vylepšený ledvinový čaj, je možné se mi ozvat na messenger
http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Velmi doporučuji podívat se na webinář (video) o ledvinách a močových cestách. Jsou v něm informace o tom, které léčivé rostliny, ale hlavně také strava podporují močové cesty a ledviny. Webinář je ke stažení na http://www.WebinarLedviny.cz Ve stejné stránce je i osnova webináře, kterou si můžete také prohlédnout.

Na okraj ještě podotýkám, že zásadní vliv na záněty močových cest má dle tradiční čínské medicíny prochlazení a to nejen pánve, ale i dolních končetin. Doporučuji proto mít vždy (hlavně v zimě) celé dolní končetiny, pánev a bedra v teple. Já osobně nosím celou zimu "podvlíkačky" pod běžnými kalhoty nebo tepláky a ty odkládám až někdy v březnu, kdy jsou teploty nad 10°C. Má to zásadní vliv na zdraví močových cest.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.