Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Ledvinové kameny - bylinky, byliny, babské rady, ovoce, zelenina

2 odpovědi
(stránka otevřena 3306x)

Dotaz:

Dobrý den,
soustavně trpím na ledvinové kameny. Již jsem prodělal několik operací, ale kameny se stále vrací, byť piju, omezil jsem čokolády, řepu atd. Kameny jsou částečně urátové a částečně vápenaté.
Již jsem zkoušel pít spoustu citronové šťávy (na sklovinu "ideální"), různé bylinné čaje popíjím prakticky neustále (kakost, libeček, pýr, trukavec, tužebník, kopřiva, zlatobýl). Nic nepomáhá a kameny stále rostou a tvoří se. Našel jsem i Váš recept na čaj, ale některé bylinky jako rdesno ptačí, nebo violku nemůžu sehnat.
Je nějaký způsob, jak tyto kameny přírodně rozpustit a neodrovnat si žaludek a slinivku? Děkuji Ondřej

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na dobrý stav močových cest a postupné rozpouštění močových kamenů doporučuji následující léčivé rostliny:
PAMPELIŠKA nať, KOPŘIVA nať, LOMIKÁMEN ZRNATÝ nať, PŘESLIČKA nať, RDESNO PTAČÍ nať, LIBEČEK kořen, MÁČKA LADNÍ nať, ROZRAZIL nať.

Pokud byste měl nebo měla zájem o bylinnou směs JANČŮV LEDVINOVÝ ČAJ, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Pokud by Vás zajímalo více informací o ledvinách, můžete se podívat na velmi zajímavé tříhodinové video na stránce http://www.WebinarLedviny.cz
Součástí webináře je doporučení vhodné stravy na podporu ledvin (tzn. potraviny, které buď dělají ledvinám dobře nebo je přímo léčí).

ZDŮRAZŇUJI, ŽE LÉČBA KAMÉNKŮ JE VŽDY DLOUHODOBÁ - SPÍŠE MĚSÍCE NEŽ-LI TÝDNY.
Je tedy nutná opravdu velká trpělivost (která je přímo úměrná tvrdosti a množství kamínků - čím tvrdším a čím větší množství, tím léčba trvá déle).

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.

Odpověď na dotaz:

Omlouvám se, že píši napodruhé, ale ještě mě napadlo, zda nemáte na těch ledvinách bakteriální infekci (i když si myslím, že Vám asi testy dělali), kameny můžou způsobovat někdy i některé druhy bakterií. Tak se, pokud jste nebyl na toto vyšetřen můžete nechat ještě vyšetřit.