bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Ledvinové kameny - bylinky, byliny, babské rady, ovoce, zelenina

2 odpovědi
(stránka otevřena 2662x)

Dotaz:

Dobrý den,
soustavně trpím na ledvinové kameny. Již jsem prodělal několik operací, ale kameny se stále vrací, byť piju, omezil jsem čokolády, řepu atd. Kameny jsou částečně urátové a částečně vápenaté.
Již jsem zkoušel pít spoustu citronové šťávy (na sklovinu "ideální"), různé bylinné čaje popíjím prakticky neustále (kakost, libeček, pýr, trukavec, tužebník, kopřiva, zlatobýl). Nic nepomáhá a kameny stále rostou a tvoří se. Našel jsem i Váš recept na čaj, ale některé bylinky jako rdesno ptačí, nebo violku nemůžu sehnat.
Je nějaký způsob, jak tyto kameny přírodně rozpustit a neodrovnat si žaludek a slinivku? Děkuji Ondřej

Odpověď na dotaz:

Dobrý den,
rdesno ptačí se jinak jmenuje truskavec, takže to už jste zkusil : ) Violku pokud myslíte trojbarevnou (maceška), tak tu prodává sypanou Grešík (vím to, protože ji používám také, ale na vlasy). Pokud jste to ještě nezkoušel, tak můžete zkusit ledvinové koupele buď s přesličkou (ale její pití v čaji nedoporučuji, protože, pokud máte vápníkové kameny, přeslička podporuje vstřebávání vápníku ve střevě) nebo koupele s ovesnou slámou, při těchto koupelích by voda měla zcela zakrývat ledviny (jsou v úrovni pasu), ale ne už srdce. Anebo můžete zkusit obklady z ovesné slámy - přiložíte sáček s ovesnou slámou vařený nad párou asi 30 min. na oblast ledvin zepředu a jeden i zezadu, TEPLOTA SÁČKU MÁ BÝT CO NEJTEPLEJŠÍ, ALE NE TAK HORKÁ, ABY JSTE SI UDĚLAL POPÁLENINY KŮŽE. Celé dokola obalíte plátnem a přes plátno ještě znovu obalíte vlněnou dekou a takto zabalený ležíte v posteli alespoň hodinu. Můžete na zábal použít i sennou slámu. Zábaly provádějte jen pokud máte stabilní krevní oběh. Zkuste to 2x týdně. Předem ještě upozorňuji, že nejsem lékařka ani léčitelka, proto bude pro Vás dobré si ještě o těchto koupelích a zábalech najít nějaké informace. Ještě mě napadá, jestli nemáte nějaké problémy s plícemi a dýcháním, zhoršená funkce plic ovlivňuje také činnost ledvin. Přeji mnoho úspěchů s léčením, sama mám také problémy s ledvinami i když jiného rázu.

Odpověď na dotaz:

Omlouvám se, že píši napodruhé, ale ještě mě napadlo, zda nemáte na těch ledvinách bakteriální infekci (i když si myslím, že Vám asi testy dělali), kameny můžou způsobovat někdy i některé druhy bakterií. Tak se, pokud jste nebyl na toto vyšetřen můžete nechat ještě vyšetřit.