Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Leidenská mutace a sraženiny, trombózy - byliny, bylinky, babské rady

4 odpovědi
(stránka otevřena 4458x)

Dotaz:

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat,jelikož mi byla před 13 lety zjištěná trombóza,poté následně krevní testy prokázaly zjištěnou vrozenou Leidenskou mutaci. Dostala jsem Warfarin, který mi byl po cca roce vysazen. Na podzim 2014 jsem opět prodělala trombózu a opět mi byl nasazen Warfarin, který ještě užívám,ale krevní výsledky jsou velice rozdílné....jednou je krev hustá, pak zase naředěná moc. Je nějaká jiná možná léčba, především bylinná? Jinak ještě z mých tří dětí se Leidenská mutace potvrdila u syna, který je momentálně v pracovní neschopnosti, protože se potvrdila i u něho trombóza.
Děkuji za odpověď a přeji krásné a pohodové dny jarní.
Dana
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Bylinky, které "ředí krev" (snižují krevní srážlivost) jsou ořech, krušinka a kaštan.
Jako odpovědný lékař Vám ale bohužel nemohu doporučit vysazení Warfarinu. Pokud by k tomu mělo dojít, tak jedině se souhlasem Vašeho ošetřujícího lékaře.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den,
pane doktore, bylinka krušinka, nemohu ji nikde najít na internetu, nejedná se o kručinku ? Děkuji za odpověď.
Čížek.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den. Seznam bylinek nevhodných při užívání "léků ředicích krev" jsem dnes uvedl zde: http://www.bylinkyprovsechny.cz/ruzne/byliny-nebezpeci-kontraindikace/1427-warfarin-pradaxa-clexane-fraxiparine-a-byliny-bylinky-vliv-bylin-na-srazlivost-krve Zdrojem je odborný článek jedné paní doktorky biochemičky.