bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Leidenská mutace a těhotenství - byliny, bylinky, léčivé rostiny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 180x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

jsem v úplném počátku těhotenství, první či druhý týden. Mám zjištěné obě mutace leidenskou i faktor II. Lékař v trombocentru mi doporučil v době těhotenství si píchat heparin. Mám za sebou již dva potraty, ale v delším časovém rozmezí. Současně jsem kontrolována na štítnou žlázu. Medikaci již několik let neberu žádnou a v minulosti jsem brala úplné minimum (25mg Euthyroxu), ale i zde mě ošetřující lékař kladl na srdce, abych hned při otěhotnění přišla. Zatím jsem nikde nebyla. Je to úplná novinka : -) Ráda bych se zeptala, zda je toto všechno nevyhnutelné nebo existuje nějaká šance to řešit bylinkami?

Moc děkuji za odpověď a krásné dny přeji

Blanka

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Jako prevenci sraženin v krevním oběhu u Leidenské mutace v těhotenství doporučuji užívat komonici lékařskou a to ve formě čaje. Jde ale o silnou léčivou rostlinu, takže dávkování bych doporučil 1 kávovou lžičku nati na 250 ml nebo větší množství vody a tento objem v průběhu dne popíjet od rána do večera. Množství bylinné drogy za 1 den bych doporučil nezvyšovat. Bude to účinné a fungující.

Co se týče vyššího krevního tlaku v těhotenství, doporučil bych lípu a hloh v poměru 75 gramů lípy na 25 gramů hlohu. Doporučuji dávkování 3 lžičky směsi na celý den, tzn. 1 lžička ráno, 1 lžička v poledne, 1 lžička večer. Pokud o lékaře užíváte léky na tlak v těhotenství, je možné zpočátku užívat léky souběžně s touto směsí a pak lék redukovat na 1/2 a 1/4 dávky, po úpravě tlaku k normě s nálevy a tabletami je možné pak lék vysadit. Náběh hlohu je pomalejší, ale efekt je trvalý, takže pokud vydržíte pít čaj dlouhodobě (po těhotenství můžete již přejít přímo na hloh už bez lípy), vysokého krevního tlaku se zbavíte. V době kojení můžete již užívat i tinkturu z hlohu, nebudete tedy odkázána na pití nálevů ("čajů").

Ideální by ve Vašem případě bylo udělat si rovnou směs:
3 lžičky hlohu s lípou
1 lžička komonice
udělat nálev ("čaj") a popíjet celý den od rána do večera (tzn. dát si do litr čaje do nějaké dózy a průběžně popíjet - udělat si z toho takový rituál : ]).

Za normálních okolností bych Vám doporučil tinktury, ale můj názor je, že v době těhotenství by do organismu ženy neměl přijít žádný alkohol, proto doporučuji na tomto místě pouze vodný nálev bez alkoholu.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.