bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na veřejné diskuzi. Dotazy ale i odpovědi může do diskuze napsat kdokoliv.

Lichen penisu - léčba kurkuminem

1 odpověď
(stránka otevřena 56x)

Dotaz:

Dobrý den, Zbyňku,


chtěla jsem se zeptat, zda nemáte nějaké zkušenosti s léčbou onemocnění zvané lichen. Přítelovi se objevily bílé skvrny na genitálu. Byl u lékaře (urolog i kožní) a léčil to asi měsíc kortikoidy - bez výsledku. Dnes to jiný lékař diagnostikoval jako lichen, hledala jsem na to bylinky a narazila jsem v čínském herbáři na léčbu tohoto onemocnění kurkuminem, který je protizánětlivý a má dobrý vliv na stav kůže. Měl byste nějaké jiné doporučení, případně zkušenost s kurkuminem konkrétně?

Předem moc děkuji a přeji hezký den
S pozdravem Nikol K.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Proti kurkumě a kurkuminu v zásadě nic nemám, nicméně zkušenosti přímo s lichenem nemám. Nicméně se domnívám (byť nejsem dermatolog), že pokud je nález ložiskovitý obzvl. v oblasti předkožky a žaludu, jde spíše o kvasinkovou infekci a ne o relativně vzácný lichen ruber (ale samozřejmě vyloučit to nemohu).
Kvasinkové infekce jsou v oblasti genitálu velmi časté a bohužel vedou k opakovanému reinfikování mezi partnery navzájem, v rámci intimního života.
Mé doporučení je přeléčit infekci a to u obou partnerů současně. Nejideálnější je použít tea tree oil. Aplikuje se zředěný v jiném oleji (např. měsíčkovém) přímo na ložiska a jejich okolí.
U žen se naředí tea tree oil nebo ještě lépe oregánový olej (pozor, mělo by jít o esenciální, ne macerát), namočí se do tampónu a zavede se do pochvy. To je v praxi velmi účinný způsob jak se rychle vyléčit z kvasinkové infekce. Vhodné je pak léčbu ještě doplnit probiotiky, která se zavedou do pochvy (např. ve formě čípků) a které vedou k osídlení vaginy správnými bakteriemi.
Je ještě jedna bylina, která zabírá dobře na kvasinkové infekce genitálu, ale léčí třeba i tzv. onychomykózu a tou je netýkavka žláznatá.
Olej z měsíčku, tinkturu z netýkavky mohu dodat - http://www.BylinkovyDoktor.cz
Tea tree oil a esenciální oregánový olej je nutné zakoupit v lékárně. To jsou speciální oleje, které běžný český bylinkář nemůže vyrobit (oregánový olej se mimochodem vyrábí z řeckého oregána, které má díky řeckému klimatu kvalitní oregánový olej).
Děkuji za Váš dotaza a důvěru.