Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Lichen, lišej genitálu - byliny, bylinky, léčivé rostiny, léčba bez léků

4 odpovědi
(stránka otevřena 1795x)

Dotaz:

Dobrý večer pane doktore,
mám otázku ohledně chronického zánětu lycheň, v oblasti genitálií. Už roky mě to trápí a lékaři mě už neřeší, vzhledem k chronickému onemocnění, takže kortikoidy, není to pro mě řešení, protože ten zánět způsobuje svědění. Byla jsem i na biopsie, takže část tkáně musela být odstraněna, kvůli možnému riziku rakoviny. V tuhle chvíli užívám tinkturu z oresaku královského na čištění, multikaroten, vitamín daily, doplním o omega 3 a koncentrát ze zeleniny a ovoce, což jsou přírodní doplňky vše. Obecně na chemii nejsem a více věřím přírodě a evidentně ani lékaři nedokáži pomocí. Snižuje to celkově kvalitu mého života a jisty komfort.
Moc vám děkuji za odpověď a vás čas
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Lichen genitálu ženy (u muže je léčba stejná) je kožní onemocnění, u kterého je příčina neznámá.
Na lišej zevního genitálu ženy (lichen sclerosus vulvae) se používají následující léčivé rostliny. Je možné je aplikovat zevně i vnitřně: vlaštovičník větší (čerstvá šťáva v malém množství), dvouzubec trojdílný, jitrocel, pampeliška, česnek medvědí, zemědým a švédské kapky.
Doporučuji častou aplikaci ricinového oleje lokálně na ložisko lišeje.

Ze všech výše uvedených rostlin vyrábím bylinné tinktury.
Vzhledem k tomu, že máte potíže již 2 roky a že je mi Vás do značné míry líto (a přiznávám, že i zvědavost účinnosti bylin mne k tomu vede), mohu Vám zcela výjimečně připravit tinkturu a mám k dispozici i ricinový olej.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.

Odpověď na dotaz:

Dobrý večer pane doktore, ty potíže, které zmiňují mám od roku 2013 a už jsem se s tím nabehala po tolika doktorech, ale nikdo mi neřekl co znamená lichen, až vy, Líšej, to by mě vůbec nenapadlo. Vím, že časově to máte určitě náročné, ale pokud mi připravíte nějaké tinktury budu vám vděčná, pokud ani to nezabere, tak už jedine čínská medicína a ta se prodraží a nebo se s tím smířit a to se mi nechce. Ještě se zeptám, souvisí to s čínskou medicínou, bude mít na léčbu společně s bylinkami vliv i změna stravování? Například vysadit cukr. A z těch bylinek co uvádíte tak používat vše nebo pouze některou z nich. Spousta z nich ještě nemá svou sezónu. Děkuji za odpověď a váš čas

Odpověď na dotaz:

Dobrý večer pane doktore, vím, že jste vytížený, ale o tinktury mám zájem včetně ricinoveho oleje. Prosím o odpověď. Moc děkuji
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Bohužel na Vás nemám kontakt, ozvěte se mi na info@bylinkyprovsechny.cz

Děkuji.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.