Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Lichen úst, dutiny ústní - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 358x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

2020-2022 mi byl diastikován ve sliznicovém centru v poliklinice v Praze na Karlově náměstí LICHEN V ÚSTNÍ DUTINĚ. Po různých lécích se mě Lichen zklidnil, ale zase se vrací a ve větší intenzitě. Nepomáhají ani výplachy z šalvěje, ani heřmánku.

Jsem z toho již zoufalá, je to někdy bolestivé a špatně se mě jí. Byla bych ráda, jestli by jste mě mohl poradit jinou léčbu.

Děkuji a jsem s pozdravem. Holmanová Zdeňka
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na lichen dutiny ústní se mi v praxi opravdu velmi osvědčily následující léčivé rostliny:

ZEVNĚ (výplachy) : SEDMIKRÁSKA CHUDOBKA květ, VILÍN VIRŽINSKÝ list, JITROCEL KOPINATÝ list, ČESNEK MEDVĚDÍ list, ŠVÉDSKÉ KAPKY směs, ZEMĚDÝM LÉKAŘSKÝ kvetoucí nať. Z bylin si udělejte směsnou tinkturu a potírejte.

VNITŘNĚ (opět ve formě směsné tinktury - pije se rozpuštěná v jiné tekutině /voda, čaj, apod. /) : DVOJZUBEC TROJDÍLNÝ nať, PAMPELIŠKA kořen, VILÍN VIRŽINSKÝ list, OUTKOVKA PESTRÁ plodnice.

Druhým dechem ale hned sděluji, že léčba je dlouhodobá (měsíce) a zlepšení stavu velmi pozvolné, ale přichází. Je tedy nutná velká dávka trpělivosti.

Univerzální dávkování tinktur a účinky jednotlivých léčivých rostlin v bylinných tinkturách je uvedeno na http://www.UcinkyTinktur.cz />
Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.