Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Lupénka (psoriáza) a erysipel, rosacea (nemoc růže) - byliny, bylinky, babské rady, léčba bez léků, jsou potřeba antibiotika?

1 odpověď
(stránka otevřena 3425x)

Dotaz:

Dobrý den pane doktore, po delší době bych měl opět dotaz a raději to píši sem. Navštívil jsem 2.3.2016 lékaře ohledně lupénky, růžovky a plísně. Dostal jsem 6 receptů!!!! Různé masti a kortikoidy, konkrétně Xamiol na šupinatá ložiska a na kštici.
Napíšu všechny léky: Elocom kr. 15g, Rozex krém (na růžovku), pleťové mláko na obličej (z parafínu, vody a Ambidermani). pak Acidi salycylici (asi plíseň), Xamiol gel, Dermovate na lokty a šupiny obden.
No a to hlavní nakonec dal mi na měsíc antibiotika prý kvůli proti zánětlivým účinkúm na rúžovku. Jmenují se Doxyhexal 100 tabs. , No III. a s tím si nevím vůbec rady. Já léky skoro vůbec neberu to už musí být! Můžete mi prosím poradit co s těmi antibiotiky, brát nebrat? A ty kortikoidy asi taky nic moc. Ale nic na to nezabírá a ložiska se rozšiřujou. Ale není to na biologickou léčbu.
Děkuji moc za odpověď a příjemný den : ) Ondřej
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na psoriázu (lupénku) a erysipel, rosaceu doporučuji následující léčivé rostliny:

VNITŘNĚ - DVOUZUBEC TROJDÍLNÝ nať, PAMPELIŠKA LÉKAŘSKÁ kořen, VILÍN VIRŽINSKÝ kůra, PUPEČNÍK nať, EKLIPTA BÍLÁ nať, LAPACHO RUDÉ

ZEVNĚ - KADIDLOVNÍK, DVOUZUBEC, PĚŤOUR MALOÚBORNÝ, PÝR PLAZIVÝ, SEDMIKRÁSKA CHUDOBKA, SLÉZ MAURSKÝ, SVÍZEL SYŘIŠŤOVÝ, VIOLKA/FIALKA, VRBA BÍLÁ

Dále je možné zevně též aplikovat: OVESNÉ OBKLADY, OBKLADY Z BAMBUSOVÉ TRÁVY,

Univerzální dávkování tinktur je uvedeno na http://www.UcinkyTinktur.cz />
Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.