bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
Omlouvám se, ale z časových a kapacitních důvodů budu na vaše dotazy odpovídat až od pondělí 13.7.2020 dále. Děkuji za pochopení.

 

Lupénka vs Ostropestřec

0 odpovědí
(stránka otevřena 36x)

Dotaz:

Hezký den přeji,

od září minulého roku jsem se rozhodla, že se zbavým lupénky, kterou mám cca od 7 let. Chodila jsem na čínskou medicínu, k léčitelce a pak jsem zkusila knihu od lékaře, který doporučuje očistu celého těla zevnitř (to samozřejmě pomáhá: ). Nicméně jsem se také dočetla, že s lupénkou a celkově kožními chorobami mohou souviset játra, která nejsou úplně v dobrém stavu. Rozhodla jsem se, že zkusím i tuhle kůru. a stalo se to, že se mi lupénka ještě více zhoršila, utvořili se mi velká ložiska, která začala mokvat a zanítila se… kůru jsem okamžitě přerušila. V tu dobu jsem ale brala víc bylinek na pročištění, tak jsem to přisuzovala stresu (který v té době byl velký). Nicméně po nějaké době, kdy jsem stav lupénky vylepšila, jsem se vrátila k ostropestřci a zase se mi ložiska začala horšit a v tu chvíli mi to docvaklo, že to je touto bylynkou.
Prý, když se tělo čistí, tak se nemoc nejprve zhorší a pak se začne stav vylepšovat. Měl by člověk při takové reakci vytrvat nebo s kůrou přestat? Nevím jak přesně to všechno v těle funguje a moc by mě zajímal Váš názor jak z pohledu bylinkáře, tak lékaře.

Předem moc děkuji za odpověď
Zdraví Nikol K.