Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Lupus tumidus - byliny, bylinky, léčivé rostliny, obklad, mast

1 odpověď
(stránka otevřena 1449x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.
Mojí mamce byl diagnostikován Lupus tumidus, kožní forma, která prý není tak agresivní. Má vyrážku na čele, ale kdyby se to nelecilo, můžou být postiženy orgány. Chtějí dlouhodobě nasadit silný lék plaquenil, který může poškodit játra a oci. S játry měla problém mamka již dříve. Prosím o radu, jestli by bylo možné užívat nějaké bylinky, které by mohli eliminovat nežádoucí účinků lecby. Případně jestli myslíte, že by bylo možné léčbu odmítnout a léčit Lupus přírodní cestou.
Moc děkuji za odpověď! A přeji hezký den!
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

V praxi se mi u lupusu osvědčila tato léčivá směs, která se používá vnitřně:
BENEDIKT ČUBET, DVOUZUBEC TROJDÍLNÝ, KUSTOVNICE ČÍNSKÁ, PUPEČNÍK ASIJSKÝ, LAPACHO RUDÉ, PĚŤOUR MALOÚBORNÝ, PAMPELIŠKA KOŘEN. Pro snadnost aplikace je ideální forma směsné tinktury. Je tak možné léčivé rostliny užívat i 3x denně.

Samozřejmě je možné lupus ovlivnit i zevně, ale příčina není v kůži, ale ve vnitřních orgánech (za kožní nemoci jsou dle tradiční čínské medicíny odpovědná játra).
Zevně můžete aplikovat např. TŘEZALKOVÝ OLEJ, MĚSÍČKOVÝ OLEJ, ARNIKOVÁ NEBO ŘEPÍKOVÁ MAST. Velmi dobře účinkuje zevně i nálev z výše uvedeného DVOUZUBCE TROJDÍLNÉHO. Zkusit je možné třeba i koupel z OVESENÉ SLÁMY:
https://www.bylinkyprovsechny.cz/zpracovani/receptury/732-koupel-z-ovesne-slamy-recept-postup-navod-na-vyrobu-ucinky-vyuziti

Ze všech výše uvedených rostlin vyrábím bylinné tinktury.
Univerzální dávkování tinktur je uvedeno na http://www.UcinkyTinktur.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.