Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Lymfa, detox těla, bolesti bederní páteře - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 245x)

Dotaz:

Dobry den,

mam cca 12 mesicu bolesti v bederni partii.

Rad bych podporil lepsi funkci lymfy, ocistu tela a odvodneni.

Budu rad za vasi reakci a doporuceni nejakeho produktu.

Děkuji a jsem s pozdravem.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

POSÍLENÍ LYMFATICKÉHO SYSTÉMU, ODVODNĚNÍ
Na posílení lymfatického systému (otoky končetin, oteklé uzliny, progradující celulitida apod.) vyrábím bylinnou směs obsahující v různých poměrech následující léčivé rostliny:
VILÍN VIRŽISNKÝ list,
JEHLICE OBECNÁ kořen,
JÍROVEC MAĎAL květ,
VACHTA TROJLISTÁ list,
BŘÍZA jarní list,
PUPEČNÍK ASIJSKÝ list,
ČUBET BENEDIKT kvetoucí nať.

LOKÁLNĚ:
- reflexní terapie (VELMI DŮLEŽITÁ!!! REFLEXNÍ BODY A MASÁŽ SPRÁVNÝCH MÍST MŮŽE NESTKUTEČNĚ POMOCI UVOLNIT LYMFATICKÝ SYSTÉM DOLNÍCH KONČETIN A TŘÍSEL)
- vyzkoušet některou z klasických mastí (kostivalová, měsíčková, majoránková, ze zlatobýlu …)
- vynikající je také KOSTIVAL KOŘEN (na plátky nebo pomletý) a/nebo KOSTIVAL LIST a/nebo LOUPUCH KOŘEN a/nebo LOPUCH LIST a/nebo JÍROVEC MAĎAL tinktura nebo gel z květu či plodu a/nebo bylinný gel z rostliny HARPAGOFYTUM LEŽATÉ (ČERTŮV DRÁP)
- odborně vedená lymfatická masáž a lymfodrenáž (musí být vždy šetrná, hrubá lymfatická masáž uzlin může způsobit obrovské problémy, protože uzliny mohou popraskat)

Pokud byste měl zájem o bylinnou směs a/nebo mastičku na Vámi uvedené potíže, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

__

BOLESTI BEDERNÍ PÁTEŘE
Na bolesti bederní páteře doporučuji bylinnou tikturu z rostliny HARPAGOFYTUM LEŽATÉ (výhoda tinktury je snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv).

Lokálně doporučuji aplikovat TŘEZALKOVÝ (JANŮV) OLEJ. Můžete přidat i mast nebo gel z výše uvedené rostliny - harpagofyta (je to rostlina, kterou lze po/užívat vnitřně i zevně).

Z pohledu tradiční čínské medicíny (TČM) doporučuji posílit ledviny (Hybatel Voda). Jejich oslabení nebo pokud jsou dlouhodobá v zátěž může vést k mnoha symptomům a právě i k bolestem bederní páteře. Platí, že jejich oslabení zmírní symptomy oslabení, které jsou uvedené ve videu http://www.WebinarLedviny.cz
Video velmi doporučuji stáhnout, dozvíte se všechny příznaky oslabení ledvin dle TČM, ale hlavně jak to napravit - léčivými rostlinami, medicinálními houbami, úpravou stravy, využitím reflexní terapie a samozřejmě režimovými opatřeními.
Univerzální směs na posílení ledvin je VYLEPŠENÝ JANČŮV LEDVINOVÝ ČAJ. Tento čaj Vám v případě potřeby mohu poskytnout.
Ledvinový čaj Vám může pomoci i s otoky a převodněním, o kterém píšete v dotazu.

____
DETOXIKACE
Na detoxikaci organismus od splodin metabolismu (posílení činnosti jater a ledvin, které mají za úkol tyto látky odvádět) doporučuji čajovou směs ve složení:
PÝR oddenek, PAMPELIŠKA kořen, PAMPELIŠKA list, KOPŘIVA nať, ŘEBŘÍČEK nať, PŘESLIČKA nať, LOPUCH kořen.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz

Pokud byste měl zájem o čajovou bylinnou směs, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.