Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Lymfatické otoky nohou - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 57x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:
Existují nějaké bylinky na pomoc při lymfatických otocích nohou?
Byla jsem deset let na kortikoidech (revmatická polymialgie) a ted jsem pi TEP kolene, hodně mi nohy otékají i kdyz bandážuju a otok mi hodně mezuje ohyb kolene a tím zpomaluje rehabilitaci.

Děkuji a jsem s pozdravem.

P.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na posílení lymfatického systému (otoky končetin, oteklé uzliny, progradující celulitida apod.) vyrábím bylinnou směs obsahující v různých poměrech následující léčivé rostliny:
VILÍN VIRŽISNKÝ list,
JEHLICE OBECNÁ kořen,
JÍROVEC MAĎAL květ,
VACHTA TROJLISTÁ list,
BŘÍZA jarní list,
PUPEČNÍK ASIJSKÝ list,
ČUBET BENEDIKT kvetoucí nať.

LOKÁLNĚ:
- reflexní terapie (VELMI DŮLEŽITÁ!!! REFLEXNÍ BODY A MASÁŽ SPRÁVNÝCH MÍST MŮŽE NESTKUTEČNĚ POMOCI UVOLNIT LYMFATICKÝ SYSTÉM DOLNÍCH KONČETIN A TŘÍSEL)
- vyzkoušet některou z klasických mastí (kostivalová, měsíčková, majoránková, ze zlatobýlu …)
- vynikající je také KOSTIVAL KOŘEN (na plátky nebo pomletý) a/nebo KOSTIVAL LIST a/nebo LOUPUCH KOŘEN a/nebo LOPUCH LIST a/nebo JÍROVEC MAĎAL tinktura nebo gel z květu či plodu a/nebo bylinný gel z rostliny HARPAGOFYTUM LEŽATÉ (ČERTŮV DRÁP)
- odborně vedená lymfatická masáž a lymfodrenáž (musí být vždy šetrná, hrubá lymfatická masáž uzlin může způsobit obrovské problémy, protože uzliny mohou popraskat)

Lymfatické otoky jsou podle tradiční čínské medicíny velmi spojené s Hybatelem Země, konkrétně se slezinou. Jejím posílením se tělo lépe drénuje a lidé (většinou ženy) se otoků zbavují. Dle TČM až 90% žen mají v různém rozměru oslabenou právě slezinu. Jak posílit slezinu se můžete velmi přehledně dozvědět ve videu, které je možné stáhnout na stránce http://www.WebinarSlezina.cz Ve videu jsou zmíněna režimová opatření, strava, psychika, bylinářství a reflexní terapie.

Pokud byste měla zájem o bylinnou směs a/nebo mastičku na Vámi uvedené potíže, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.