Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Lymfatické otoky po přerušení lymfatických cév po operaci - byliny, bylinky, babské rady, léčba bez léků

3 odpovědi
(stránka otevřena 2610x)

Dotaz:

Dobrý den Zbyňku, prosím Vás obracím se na Vás dnes s prosbou, nevím si vůbec rady, jestli můžete prosím poraďte my
Mám přerušení lymfatického systému po artroskopické operaci kolene, a jezdím na lymfatické masáže a lymfatické drenáže, ale nevidím žádné zlepšení, potřebovala bych poradit jenom co bych měla pít na odvodňování a celkovou očistu asi těla. Cítím se strašně vyčerpaně, nafouklá, jako kdyby se mé tělo plnilo vodou. Je to možné při poruše lymfatického systému? Jsem opravdu už ze všeho nešťastná, a už se mě ani nechce jezdit k lékařům a všem vysvětlovat jak mě je ? Jestli můžete tak mě prosím poraďte co se má dělat aby bylo lépe ? Kamarádka mě psala, že se Vás mám zeptat, jestli byste nepomohl Vy. Děkuji předem za odpověď a nezlobte se na mě, že jsem si troufla napsat, ale nevím opravdu co dál.
Děkuji Naďa

Odpověď na dotaz:

Dobrý den, obecný čaj na odvodnění je zde: 20 g pýru a 20 g ječmene vaříme 20 minut ve 2 l vody. Přidáme 20 g kořene lékořice lysé. Za hodinu přecedíme. Působí močopudně.

Močopudných rostlin je povícero - např. kopřiva, bezy (chebdí, černý), rukola, toten, pampeliška, libeče, celer, rdesno, kukuřičné vlasy (blizny), rozmarýna, čekanka, fazole lusky (http://www.bylinkyprovsechny.cz/ovoce-zelenina/lusteniny/56-fazole-jako-bylinka-ucinky-na-zdravi-co-leci-pouziti-uzivani), jahodník, truskavec, bříza, vřes, kakost, kručinka, ožanka, yzop, zlatobýl celík, sporýš, zerav, šípky, křen, čajovník, jehlice, tužebník, andělika, mydlice, kozinec, ženšen, jalovec, bazalka, plicník, jestřabina, benedikt, řepík, mateřídouška, vioka, čekanka, lékořice, smldník, medvědice, borůvka, sedmikráska, vřes, brusinka, borůvka, chrpa, smil, hluchavka, lípa, kmín (plod), jalovec, chmelové šišky, topolové pupeny, semeno petržele, černucha, okrajově i levandule, blatouch, brutnák, janovec a violka.

Odpověď na dotaz:

Odpověď na dotaz:

Je vhodné užívání kvasnic v teplé vodě pro každého? Nepodporuje tento nápoj vznik plísní a kvasinek? Mohou ho užívat lidé s náchylnosti na plísně nehtů, meziprstní plísní, s chlamydiemi, candidou? Věra