bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na veřejné diskuzi. Dotazy ale i odpovědi může do diskuze napsat kdokoliv.

Mapovitý jazyk dítěte - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 60x)

Dotaz:

Dobrý den, prosím o radu. Syn, 2,5 roku, trpí na afty, zároveň několik měsíců mapovity jazyk. Dle dr fyziologicky jev, tedy v poradku. Krev má čistou. V jídle ho jazyk neomezuje, nepozoruji, že by kvůli jazyku nejedl, kyselé nepodávám. Pije a ji normálně. Alergologii jsem s ním zatím neabsolvovala. Dekuji a radu jaké bylinky bych mohla použít aby se mu jazyk uzdravil.

1570776771_razítko bpp bezplatná právní poradna online 2019_2.jpg

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Byť nejsem ORL lékař ani pediatr (jsem neurolog pro dospělé), domnívám se, že se u Vašeho dítěte rozvíjí moučnivka neboli soor. Jde o kvasinkovou infekci.
Doporučuji koupit esenciální oregánový olej, 1 kapku (ne více! je velmi silný') rozpustit v trošce vody, dát na štětičku se používá na čištění uší a jazyk celý touto tekutinou vytřít. To bych dělal 2-3x denně, ideálně po jídle nebo několik hodin před jídlem.
Oregánový olej je jeden z nejsilnějších olejů z rostlinné říši. Nejkvalitnější se vyrábí v Řecku (u nás ho nelze v takové kvalitě vyrobit - kvůli klimatickým podmínkám). Jak jsem ale psal, je velmi silný, takže třeba u dospělých lidí se používají vnitřně jen 3 kapky za den.
U žen má oregánový olej vynikající efekt na kvasinkové infekce pochvy. Dává se do vody, nechá se nasáknout tampon a zavede se. Je to velice účinné. Ale jen málo žen tento způsob léčby kvasinkových infekcí zná a realizuje.
Více informací o oregánovém oleji zde:
https://www.bylinkyprovsechny.cz/byliny-kere-stromy/byliny/48-dobromysl-ucinky-na-zdravi-co-leci-pouziti-uzivani
Děkuji za váš dotaz a důvěru.