bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
Omlouvám se, ale z časových a kapacitních důvodů budu na vaše dotazy odpovídat až od pondělí 13.7.2020 dále. Děkuji za pochopení.

 

Mapovitý jazyk dítěte - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 198x)

Dotaz:

Dobrý den, prosím o radu. Syn, 2,5 roku, trpí na afty, zároveň několik měsíců mapovity jazyk. Dle dr fyziologicky jev, tedy v poradku. Krev má čistou. V jídle ho jazyk neomezuje, nepozoruji, že by kvůli jazyku nejedl, kyselé nepodávám. Pije a ji normálně. Alergologii jsem s ním zatím neabsolvovala. Dekuji a radu jaké bylinky bych mohla použít aby se mu jazyk uzdravil.

1570776771_razítko bpp bezplatná právní poradna online 2019_2.jpg

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Byť nejsem ORL lékař ani pediatr (jsem neurolog pro dospělé), domnívám se, že se u Vašeho dítěte rozvíjí moučnivka neboli soor. Jde o kvasinkovou infekci.
Doporučuji koupit esenciální oregánový olej, 1 kapku (ne více! je velmi silný') rozpustit v trošce vody, dát na štětičku se používá na čištění uší a jazyk celý touto tekutinou vytřít. To bych dělal 2-3x denně, ideálně po jídle nebo několik hodin před jídlem.
Oregánový olej je jeden z nejsilnějších olejů z rostlinné říši. Nejkvalitnější se vyrábí v Řecku (u nás ho nelze v takové kvalitě vyrobit - kvůli klimatickým podmínkám). Jak jsem ale psal, je velmi silný, takže třeba u dospělých lidí se používají vnitřně jen 3 kapky za den.
U žen má oregánový olej vynikající efekt na kvasinkové infekce pochvy. Dává se do vody, nechá se nasáknout tampon a zavede se. Je to velice účinné. Ale jen málo žen tento způsob léčby kvasinkových infekcí zná a realizuje.
Více informací o oregánovém oleji zde:
https://www.bylinkyprovsechny.cz/byliny-kere-stromy/byliny/48-dobromysl-ucinky-na-zdravi-co-leci-pouziti-uzivani
Děkuji za váš dotaz a důvěru.