Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Mazání z kaštanu na křečové žíly - nevadí že jsou s hnědou slupkou?

1 odpověď
(stránka otevřena 430x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:
vyrábím mazání na křečové žíly z kaštanů louhováním ve Francovce. Kaštany jsem ale neloupal, jak se různě uvádí, nastrouhal jsem je celé. Vadí v tomto případě nějak hnědá kůra, pokud se bude výluh pouze mazat na nohy a nepoužívat vnitřně?

Děkuji a jsem s pozdravem, Lukáš S.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Ne, nevadí to určitě. Mazání na křečové žíly je možné udělat z plodů jírovce maďalu, kdy celé kaštany použijete i s hnědou "kůrou". Kaštany můžete nadrtit, nakrájet na plátky nebo třeba i jen na čtvrtky. Platí však, že čím více je nadrtíte, tím lepší bude styčná plocha a vyšší účinnost. Maximální velikost jednotlivých kousíčků kaštanů by neměla překročit 2 mm (aby z toho nebyla "kaše" - to pro výrobu tinktur také není ideální).

Na hemoroidy, křečové žíly (varixy), praskající cévní stěny, mikroangiopatie, bércové vředy apod. se používají stejné léčivé rostliny, protože příčinou potíží je nepevná cévní (žilní) stěna.

Současně rostliny, které jsou uvedené níže jsou prospěšné také pro potíže typu ateroskleróza (angina pectoris, špatné průchodná krkavice, aterosklerotické pláty na aortě, špatně průchodné cévy dolních končetin - tedy ischemická choroba dolních končetin ICHDKK, tendence ke vzniku hluboké flebotrombózy, cévní otoky, bércové vředy ad.).

Na všechny výše uvedené potíže doporučuji následující léčivé rostliny obsahující rutin a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
JÍROVEC MAĎAL květ, JERLÍN JAPONSKÝ poupata, POHANKA květ, TŘEŠEŇ pupen, JIDÁŠOVO UCHO plodnice, LNICE KVĚTEL kvetoucí nať.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz

Pokud byste měl zájem o bylinnou tinkturu na Vámi uvedené potíže, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Pokud byste chtěl z nějakého důvodu místo Alpy použít líh o koncentraci 80-96%, je v mém eshopu, který se jmenuje Bylinkový doktor.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.