Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Meniérova nemoc - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 632x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.
Mezi zdejšimi dotazy jsem si našla odkaz na možnost přípravy tinktury na Menierovu nemoc, která mi byla v 2/22 diagnostikována. Nevyzpytatelná vertiga a hučení v postiženém levém uchu přetrvávají i přes určenou medikaci Betasercu plus čas od času steroidkortikoidní kůry. Právě té opakované kůře chci předejít bylinkami.
A ráda bych si u Vás závazně objednala tinktury na Meniera.
Děkuji a zdravím, Kristina Řehořová, rkristina@seznam.cz, 724 050 211

MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Rád bych na úvod řekl několik slov k nemoci samotné (je potřeba poznat "nepřítele" : ) ).

Méniérova choroba (anglicky Méniére disease) je onemocnění postihující aparát vnitřního ucha. Toto onemocnění vzniká v důsledku poruchy funkčnosti tzv. endolymfatického saku, která vzniká díky nedostatečnému prokrvení. Následně dochází k podráždění rovnovážného nervu. Meniérova choroba postihuje muže i ženy stejně a nejčastěji se vyskytuje ve středním věku.

Jde o onemocnění, které se projevuje: točení hlavy (závrať, vertigo), pískání/hučení/šumění v uších, zhoršení sluchu, nevolnost na zvracení až zvracení. Jde o záchvatovité potíže, které trvají hodiny max. dny. Záchvaty se mohou opakovat. Zhoršení sluchu v mimozáchvatovém času přetrávává. Co se týče incidence, tak muži i ženy bývají postiženi stejně. Nejčastěji se tento zdravotní problém vyskytuje mezi 30. -60. rokem věku.

Na Ménierovu chorobu, nemoc doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
BAKOPA (brahmí) nať 10%, GINKGO list 10%, RDESNO MNOHOKVĚTÉ kořen 10%, KOKOTICE ČÍNSKÁ semeno 10%, KUSTOVNICE ČÍNSKÁ plod 10%,
KYPREJ VRBICE kveotoucí nať 10% a JMELÍ BÍLÉ listy sbírané v březnu 40%.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.