Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Ménierova nemoc, tinnitus - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 221x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Mám diagnostikovánu menierovu nemoc. Absolvovalal jsem dva pobyty v nemocnici s vazodilatačními infuzemi a aplikací kortikoidů do žíly, v září na klinice v Praze aplikace kortikoidů přes ušní bubínek přímo do vnitřního ucha. Vzhledem k tomu, že je nemoc v takovém stádiu, že nic nezabírá, mám navržený chirurgický zákrok vnitřního ucha. Chtěla jsem se zeptat, jestli existují nějaké bylinky, které by tuto nemoc silně omezující a obtěžující život zmírnily. Zároveň hledám něco, co by zmírnilo tinnitus, který tuto nemoc provází.
Moc děkuji za radu.
Alena
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Rád bych na úvod řekl několik slov k nemoci samotné (je potřeba poznat "nepřítele" :) ).

Méniérova choroba (anglicky Méniére disease) je onemocnění postihující aparát vnitřního ucha. Toto onemocnění vzniká v důsledku poruchy funkčnosti tzv. endolymfatického saku, která vzniká díky nedostatečnému prokrvení. Následně dochází k podráždění rovnovážného nervu. Meniérova choroba postihuje muže i ženy stejně a nejčastěji se vyskytuje ve středním věku.

Jde o onemocnění, které se projevuje: točení hlavy (závrať, vertigo), pískání/hučení/šumění v uších, zhoršení sluchu, nevolnost na zvracení až zvracení. Jde o záchvatovité potíže, které trvají hodiny max. dny. Záchvaty se mohou opakovat. Zhoršení sluchu v mimozáchvatovém času přetrávává. Co se týče incidence, tak muži i ženy bývají postiženi stejně. Nejčastěji se tento zdravotní problém vyskytuje mezi 30.-60. rokem věku.

Na Ménierovu chorobu, nemoc doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv):
BAKOPA (brahmí) nať 10%, GINKGO list 10%, RDESNO MNOHOKVĚTÉ kořen 10%, KOKOTICE ČÍNSKÁ semeno 10%, KUSTOVNICE ČÍNSKÁ plod 10%,
KYPREJ VRBICE kveotoucí nať 10% a JMELÍ BÍLÉ listy sbírané v březnu 40% .

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.