bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Menopauza, klimakerium, přechod noční a denní pocení - byliny, bylinky, léčivé rostliny

1 odpověď
(stránka otevřena 476x)

Dotaz:

Dobrý den pane doktore. Moc prosím o radu, trápí mě přes 4 roky potíže s přechodem. Je mi 54let, ve 40letech mi byla odstraněna děloha, vše probíhalo bez potíží, až ted mám velké problémy s pocením nejen v noci, kdy spím cca 3-4hodiny, ale hlavně přes den, kdy se mi spotí celá hlava, z obličeje mi kapou kapky potu a na těle též. Jsem celá rudá, mám pocit, že se zevnitř uvařím.
K tomu mám problém s tím, že jakmile zavane větřík, ofoukne mě, hlavně trpí zátylek, krk-nosím pořád šály-a hned mě začne bolet hlava, jakoby pulzující tlak až do oči a dutin-ty mám v pořádku, takže denně jim prášky na bolest, kdybych nepodchytila včas, praskne mi hlava. Na potíže jsem zkoušela tinktury-jetel, jeřáb, na klimakterium…
Ted mi v bylinkařství sestavili čaj z komonice nat, vrbovka nat, medunka, srdečník, kontryhel, řebříček, šalvěj, mochna husí a máta - k tomu tinktura jeřáb a měsíček. Užívám 3měsíce a pocení a návaly jsou ještě horší. Prakticky ani moc nechodím ven, když je hic - za hodinu procházky 5mokrych kapesníku jen z obličeje - jen brzy ráno, když je ještě chladno, líp je mi v suchu a teple. Jsem z toho zoufalá.
Sice tu mám napsanou HA, ale nechci to brát. Děsí mě nástup po 4měsících do práce, kdy budu v obchodě prodávat, rudá, opocená… moc prosím o radu, co bych mohla ještě zkusit… Ze srdce děkuji, hezký den…

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na noční a denní pocení u klimakterických žen v praxi velmi dobře zabírají léčivé rostliny YZOP LÉKAŘSKÝ kvetoucí nať a ŠALVĚJ LÉKAŘSKÁ list.
Vy máte podle všeho v sobě horkost (červené tváře ad.), kterou umí dobře ztišit rostlina SRDEČNÍK. Rostliina působí i sedativně, zklidňuje, zanořuje psychiku.

V praxi se mi osvědčila následující léčivá směs pro léčbu nežádoucích příznaků klimakteria:
DRMEK OBECNÝ plod, KONTRYHEL nať, ŠALVĚJ nať, CHMEL šištice, YZOP kvetoucí nať, JETEL květy.
Směs dobře zabírá i poruchy nálad, podrážděnost a nespavost.

S komonicí velmi opatrně. Silně ředí krev!!! Je nevhodná u lidí, co berou Anopyrin, Warfarin, Pradaxu, Xarelto ad. ad.
Pokud ji v bylinářské praxi využívám, tak vždy v uváženém množství a s citem. A samozřejmě až po ověření, zda daná osoba neužívá antiagregancia nebo antikoagulancia.

Ze všech výše uvedených rostlin vyrábím bylinné tinktury.
Univerzální dávkování tinktur je uvedeno na http://www.UcinkyTinktur.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.