Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Menopauza, klimakterium, silná menstruace, chudokrevnost, - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 368x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Trpím Anémií (hodnoty 80), která souvisí hodně s masivním gyn. krvácením.
Poslední rok je cykkus nepravidelný, různě dlouhý. Jsem ve věku 48. let, tedy zřejmě přechodová fáze.
Lékař nabízí jen umělé hormony, tomu se zásadně bráním.
Mám své důvody.


Asi je dobré uvést, že mě ještě zároveň trápí autoimunní onemocnění, těžké tetanie, křečovité záchvaty podobné epilepsii, ale při vědomí, vysoký cholesterol, ještě reflux, alergie s astma. Toto pouze uvádím pro celkový obrázek, asi nepůjde řešit vše na ráz.

Jsem již zoufalá, léky předepsané lékaři nepomáhají, navíc je tělo i mysl odmítá.
Dobře tělo reaguje na bylinky.
Na ty menší potíže je to znát očividně.
Teď akutně cítím, že je třeba prioritně srovnat ženský cyklus, tím pádem anémii. Vím, že to souvisí i s tetaniemi, ty ovlivňují i cyklus. Tetanie zase psychická ne/pohoda.

Chtěla jsem vás poprosit o vaši radu, váš názor.
Doporučil by jste mi vaši tinkturu, bylinky.
Sama si je i pěstuji, mám k nim srdcový vztah.

Po shlédnutí několika pořadů s vámi jsem sebrala všechnu odvahu a také sílu vás s důvěrou oslovit.
Nalil jste mi zase energii a naději do žil.
K lékaři se již hodně bojím povětšinou ze zklamání, mnohdy i přístupu.
Na neurologii jsem to již úplně vzdala.
Mám být kontrolně sledována pro záchvaty. Vždy krčí rameny, tak jsem to celé martyrium vynechala.

Vážím si vašeho času a děkuji za odpověď.

Zdravím vás

MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

MENOPAUZA, KLIMAKTERIUM

Na noční a denní návaly pocení jakožto i na psychické napětí, neklid a nervozitu u klimakterických žen v praxi velmi dobře zabírají léčivé rostliny. Jako nejúčinnější směs se mi v praxi osvědčila tato směs:
Na návaly horka, podrážděnost, nespavost v době klimakteria doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
DRMEK plod, KONTRYHEL nať, ŠALVĚJ nať, CHMEL šištice, YZOP kvetoucí nať, JETEL LUČNÍ ("červený") květy.

Pokud navíc trpíte pocity suchosti vaginální sliznice, pocitem suchých očí či suchostí úst, doporučuji užívat tinkturu z léčivé rostliny PLOŠTIČNÍK HROZNOVITÝ. Výhodou je, že tato léčivá rostlina působí jako prevence rakoviny prsu a ženských orgánů v malé pánvi.

___

CHUDOKREVNOST, ANÉMIE

Léčivé rostliny, které podorují absorbci železa ze stravy jsou RAKYTNÍK ŘEŠETLÁKOVÝ, DAMIÁNA (pastala rozprostřená).

Na podporu krvetrvorby (anémii) je vhodný LIŠEJNÍK ISLANDSKÝ, VITÁNIE SNODÁRNÁ, HOŘEC ŽLUTÝ, RDESNO MNOHOKVĚTÉ, VACHTA TROJLISTÁ. Pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv doporučuji z výše uvedených léčivých rostlin a lišejníku udělat tinkturu.

Dietetika: velmi doporučuji TŘTINOVOU MELASU. Je chutná a obsahuje obrovské množství perfektně stravitelného železa.

Dále doporučuji konzumovat čerstvé léčivé rostliny - např. velké množství železa obsahuje BRŠLICE KOZÍ NOHA. Brzy z jara nebo otavová je velmi chutná.

Z dalších léčivých rostlin (bylin) má hodně železa (a současně působí rekonvalescenčně) MATEŘÍDOUŠKA OBECNÁ. Doporučuji sbírat u lesa. Na okrajích lesa se nejčastěji vyskytuje.

Pokud byste měla zájem o tinkturu na chudokrevnost (jmenuje se KREV+), je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

___

SILNÁ MENSTRUACE V KOMBINACI S CHUDOKREVNOSTÍ:

Na léčbu silné menstruace (mimochodem dle tradiční čínské medicíny TČM je příčina v oslabených játrech /blokáda jater/, tedy u elementu Dřevo) doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv):
KOKOŠKA PASTUŠÍ TOBOLKA nať, MALINÍK list, ROZHODNICE RŮŽOVÁ kořen, ČERNOHLÁVEK OBECNÝ kvetoucí nať, DRMEK OBECNÝ semeno, MOCHNA HUSÍ kvetoucí nať.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz

Pokud byste měla zájem o bylinnou tinkturu na Vámi uvedené potíže, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Velmi Vám doporučuji stáhnout si cca. tříhodinový webinář (video) o ženském zdraví a nemocích, které je na http://www.WebinarZenskeZdravi.cz
Webinář jsem natočil já (byliny, medicinální houby, TČM) a má kolegyně nutriční terapeutka Mgr. Zuzana Švédová, Dis. (http://www.ZuzanaSvedova.cz). Ve videu jsou informace o problémech s menstruací (silná, slabá, nepravidelná ad.) a také o různých nemocích (cysty, myomy, endometrióza). Ve videu zmiňuji z pohledu tradiční čínské medicíny proč vůbec potíže žen vznikají a které orgány dle TČM "v tom mají prsty".
___

GASTROEZOFAGEÁLNÍ REFLUX:

Léčba refluxu jícnu není jen o léčivých rostlinách, ale o úplném překopání životního stylu. Obrovský vliv má stres a dle tradiční čínské medicíny především oslabená játra (tedy v TČM oslabení elementu Dřevo). Jde o tak složitou problematiku, že si Vás rovnou dovolím požádat, abyste si stáhla video, kde o gastroezofageálním refluxu (GER) mluvím a vysvětluji příčinu a hlavně léčbu.

Zmíněné zajímavé video o játrech, žlučníku a samozřejmě o gastroezofaegálním refluxu (GER) je ke stažení na http://www.WebinarJatra.cz />
Klasická západní medicína rozjíždí klasické kolečko (léky, vyšetření /ultrazvuk, gastroskopie/), naštěstí východní tradiční čínská medicína (TČM) zná kauzální příčinu a neléčí jen příznaky. Jsem moc rád, že se jí věnuji.

U osob s tzv. blokádou jater bývá velmi často problém s polykáním (nejčastěji pocit "knedlíku v krku"), příčina je dle tradiční čínské medicíny v játrech.
Více vizte zmíněný webinář
http://www.WebinarJatra.cz , kde zmiňuji příčinu a také léčbu.
Problém je snadno řešitelný úpravou stravy a léčivými rostlinami.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz />
Pokud byste měla zájem o tinkturu z rostlin, je možné se mi ozvat na messenger
http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

S ohedem na skutečnost, že máte větší množství potíží (a oslabených výce hybatelů, dle TČM), doporučuji Vám trvalou péči praktika nebo lékaře, který se věnuje tradiční čínské medicíně.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.