bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na veřejné diskuzi. Dotazy ale i odpovědi může do diskuze napsat kdokoliv.

Metličkové žilky - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 122x)

Dotaz:

Dobrý den pane Mlčochu,
mohla bych Vás moc požádat, zda nemáte tip, jak se zbavit/zmírnit/předcházet vzniku metličkových žilek? Jedná se o ženu 75let, žilky modrofialové barvy rozsáhle na holeních a lýtkách. Dle dr. jakékoli cévní problémy vyloučeny.
Nohy na dotek velmi bolestivé (jsem masérka a paní je má klientka. Masáži nohou se samozřejmě vyhýbám). Budu vděčná za jakoukoli radu.
Předně mockrát děkuji za případnou odezvu.
S pozdravem Jana

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Na úvod bych rád podotknul, že mě pobavila věta "Dle dr. jakékoli cévní problémy vyloučeny, " protože právě metličkové žilky jsou angiologické onemocnění.
Co se týče léčby, tak klasická medicína dává Detralex a tím v podstatě končí a s pacientem už "dále moc nekomunikuje".
Fytoterapie má jednu skoro zázračnou rostlinou a tou je jírovec maďal. Na léčbu cévních potíží obecně, včetně varixů, metliček, hemoroidů apod. se používá kaštanová tinktura. Užívá se vnitřně (kapky) a z tinktury je možné vyrobit i zevní mazání smícháním tinktury s agar-agarem a troškou oleje kvůli lepšímu rozmazání.
Shodou okolností protože je podzim, tak mi tinktura právě dozrála a mohu ji nasdílet. Informace o mnou vyráběných tinkturách jsou na http://www.BylinkovyDoktor.cz
užívá se 3 týdny, pauza, 3 týdny, pauza a 3 týdny a konec. Vychází to přesně na těch 100 ml.
Pokud by byl efekt nedostatečný (což nepředpokládám) nebo až by se za delší dobu potíže třeba zhoršovaly, přechází se na další bylinu - např. lnici květel, která má také velm příznivý efekt na cévy.
Děkuji za Váš dotaz a Vaši důvěru, se kterou jste se na mne obrátila.