bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Migréna - byliny, bylinky, léčivé rostliny

1 odpověď
(stránka otevřena 139x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:
2017-2020 trpím na migrenu (první projevy během třetího trimestru při druhém těhotenství). Jednou za 2 měsíce mám velký záchvat s aurou (brnění končetin, poruchy řeči, necitlivost obličeje, rozmazané vidění, atd.), kdy se potýkam s nesnesitelnými bolestmi hlavy a zvracením. Vyřadí mě to naprosto z běžného života (cca na 4 dny).
EEG záznam mám v normě. Jako profylaxi mám topimark (dříve grimodin), nicméně projevy migrény se mi zhoršují i přes úpravu životosprávy a především přes úpravu spánkového režimu. Při auře velkého záchvatu užívám relpax (dříve sumatriptan), bez účinku. Vypozorovala jsem, že mám bolesti hlavně v souvislosti s menst. cyklem, změnou počasí, stresem. Mám tenzní bolestí hlavy 20 dnů v měsíci. Vzhledem k tomu, že profylaxe mi způsobuje tolik nežádoucích účinků (za nejzávažnější považuji ty psychického rázu) a nepřináší úlevu od každodenních bolestí, rozhodla jsem se léky vysadit a hledat jiné možnosti pomoci. Chtěla bych Vás tímto požádat o radu jak šetrněji předcházet velkým záchvatům a mírnit každodenní bolesti.

Děkuji a jsem s pozdravem.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na migrénu doporučuji preventivně následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
MAJORÁNKA 30% + TUŽEBNÍK 30% + KURKUMA 10% + ŘIMBABA 20% + DEVĚTSIL 10%.

Zvlášť se pak užívá GUARANA a to ráno a v poledne (jde o stimulant, v noci by bokovala spánek).

Ze všech výše uvedených rostlin vyrábím bylinné tinktury - http://www.BylinkovyDoktor.cz /> Univerzální dávkování tinktur je uvedeno na http://www.UcinkyTinktur.cz


Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.