bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Migréna po alkoholu - byliny, bylinky, babské rady, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 2653x)

Dotaz:

Dobrý den pane doktore,
je mi 52 let a již zhruba tak 6 let (2009-2015) trpím migrénami. Migrény mi začaly když jsem užívala hormonální antikoncepci kvůli srovnání menstruačního cyklu. Po roce užívání a nevysvětlitelných bolestí hlavy - zřejmě migrén mne lékařka doporučila hormonální antikoncepci vysadit, což jsem udělala a bylo po migrénách. V té době mi začalo i klimakterium. Po té jsem měla nějaký čas klid, ale pak se migrény začaly znovu objevovat. Začala jsem tedy pravidelně chodit na neurologické kontroly cca jednou za rok a 1x do roka i na EEG. Vždy mi je sděleno, že jsem v pořádku. U mi grén nezvracím a užívám lék RELPAX 80mg - pouze půlku a zabírá mi po 2 hodinách požití.
11/2014 jsem jasně vypozorovala, že migrény se mi dostavují po požití bílého vína, ale spíše jen po požití většího množství, např. 3-4 2dcl skleniček, což jsem nepila nijak často, ale někdy se to stalo. Dávala jsem si tedy na to pozor a pokud jsem pila víno, pila jsem ho střídměji. Po čase se ale začla migréna projevovat i při méně vypitém množství a i u červeného vína. Myslela jsem si nejdřív, že jsem alergická na určité složky ve víně, ale došlo to teď tak daleko, že migrénu mám zaručenou i jen po jedné sklence vína a podotýkám, že kvalitního vína. Bylo mi to divné a tak jsem zkusila jiný alkohol, např. míchaný nápoj becherovku s tonikem, džus s vodkou a migréna tu byla zas. Došlo mi tedy, že to není vínem, ale alkoholem…
Rady typu "tak prostě nepij" sice chápu a nic jiného mi ani momentálně nezbývá, ale trápí mi strach, zda je tohle normální…, zda se něco neděje. Pochopila bych, kdybych vypila třeba sama celou sedmičku vína, že se migréna může dostavit, ale pouze po jedné sklence, kterou jsem dokonce ještě zapila půllitrem vody a stejně jsem migrénu přes noc zas dostala. Na kontrolní neurologii jsem objednána až na leden 2015, dříve nemají volno.
Pane doktore, je tohle normální při tak malém množství alkoholu. Je to důvod k obavám? Neměla bych podstoupit nějakou odbornější kontrolu než je EEG?
Děkuji za odpověď.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den, zkuste kopretinu řimbabu ve formě tinktury:
http://www.bylinkyprovsechny.cz/nemoci/ruzne-nemoci/1058-prevence-migreny-prevence-bolesti-hlavy-byliny-bylinky-babske-rady-kopretina-rimbaba

Kopretina řimbaba se zdá být jako prevence a léčba migrény velmi vhodná. Zabírá (na rozdíl od jiných bylin) velmi dobře. Snad tomu bude tak i u Vás.
Držím palce.

PS: po růžovém víně (rosé - tj. víno s vyšším obsahem cukru) bývají bolesti hlavy méně časté, kombinace alkohol + hodně zapít vodou je také dobrá. Můžete zkusit místo vody čaj právě z kopretiny řimbaby.