bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Migrény, únava, nespavost, zrychlenost, posílení imnity - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

2 odpovědi
(stránka otevřena 167x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující a mé problémy tyto:
migrenozní stavy, vyčerpání, nespavost (malé dítě), 2015 kolapsový stav, 2021 znovu kolapsový stav. Podezření na roztroušenou sklerozu mozkomíšní, tzn. sclerosis multiplex, tj. RS, vyšetřeními sérologie z mozkomíšního moku nepotvrzeno. Potřebuji něco na posílení imunity, doplnění energie, "nakopnutí".
Jsem nervní, stresař, zrychlená. Mám půlroční miminko a 6letou dceru, jsem neustále v zápřahu.

Ještě další ddoplňující informace k mému zdravotnímu stavu: Časté motání hlavy, podle MR výhřez na ploténce, dále více zatěžována levá strana těla z důvodu nošení dítěte, proto mám pocit, že je slabší. Před 11 lety autonehoda, operace levé ruky-roztříštěná zlomenina a operace pravé nohy - otevřená zlomenina. Alergie - senná rýma, ekzematik.

Děkuji a jsem s pozdravem.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na únavu, vyčerpání, nespavost, podrážděnost, vzácně kolapsové stavy, motání hlavy, vyhřezlou ploténku
doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
RDESNO MNOHOKVĚTÉ kořen (40%), SRDEČNÍK OBECNÝ nať (20%), MAJORÁNKA nať (15%), HARPAGOFYTUM LEŽATÉ kořen (10%), MUČENKA PLETNÍ nať liány (10%), BAZALKA POSVÁTNÁ (5%).

2x denně pít Jančův ledvinový čaj (á 250 ml) po dobu 1 měsíce (pokud bude únava trvat, i 2 měsíce).

DIETETIKA - jíst často FAZOLKY ADZUKI (řeší únavu a nespavost, velmi posílí slabé ledviny, které máte dle TČM oslabené, skoro vyždímané), slzovku (posílí Vám sliznice a tím imunitu). Adzuki Vám posílí také imunitu - kořen imunity je totiž dle TČM v ledvinách.
Nepijte klasickou kávu nebo jen v malém množství (1 lžička kávy za den, ne instatní, ale klasická káva, cedit přes filtrační papír v kávovaru).
Pokud jste zvyklá pít hodně kávy, pijte kávu z praženého kořene pampelišky. Podpoří Vaše játra, která máte mírně oslabená.
Pokud byste chtěla řešit více dietetiku (80% zdraví je strava), můžete jídelníček probrat s Mgr. Zuzanou Švédovou, Dis. - nutriční terapeutkou
http://www.ZuzanaSvedova.cz
, dělá online konzultace přes Skype.

LOKÁLNĚ - na místo výhřezu meziobratlových plotének TŘEZALKOVÝ OLEJ.

Výhřezům plotének krční páteře prospívá pití čaje z JABLEČNÍKU OBECNÉHO. Pozor, je velmi hořký, dává se drcené nati jen na špičku lžičky.

24.11.2021 se mi ozvěte, budu vyrábt tinktur na alergii a astma. Je velmi účinná a "vypne" Vám sennou rýmu.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den,

hořčík máte v pořádku? Nejspíše kojíte, hořčík během, kojení odchází do mléka. Píšete, že jste v zápřahu a velmi špatně spíte. Nechala bych si určitě zkontrolovat krev. Je dobře, že se neprokázala RS, to je dobré znamení, nicméně, osobně bych podpořila stravou. Vím, jak moc jsou první měsíce s miminkem náročné, vy jste však důležitá, když nezajistíte sebe, nezajistíte ani dítě.

Hořčík doporučuji koupit v citrátové podobě, např. Albion forte magnesium je čistý, bez přidaných aditiv a zabere okamžitě.
A pak si nastavit stravu, posílit střevo, abyste byla i vy pevná v kramflecích.

Pěkný den,

Mgr. Zuzana Švédová, DiS.