bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na veřejné diskuzi. Dotazy ale i odpovědi může do diskuze napsat kdokoliv.

Močová infekce u dítěte způsobená E. coli - byliny, bylinky, léčivé rostliny

1 odpověď
(stránka otevřena 61x)

Dotaz:

Dobrý deň pán doktor,


chcela by som sa spýtať, či neviete poradiť ako poriešiť uropatogenne E. coli u 5 ročnej dcéry. za posledné 3 mesiace vybrala už 3 rôzne antibiotika, no do 2 týždňov su E. coli v moči späť (infekcia nebolí, len moč výrazne páchne). MUDr. už nevie predpísať žiadne atb, baktérie sú aj tak multirezistentné, chce poslať ešte na cievkovanie (neviem čo to má objasniť - by možno viete). Dávame jej brusinky s tinktúrou z propolisu, pije pomenej, no ani neviem, čo by pomohlo ?. Vedeli by ste mi niečo odporučiť prosím, čo by bolo používateľné a realizovateľné u 5r dieťaťa, ktoré je väčšinu dňa v škôlke, a teda počas dňa nemám veľmi možnosť ovplyvniť pitný režim a užívanie niečoho je reálne najskôr v 8h intervaloch? Ďakujem za váš čas aj hodnotné prispevky.


Marika

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Na močové infekty způsobené bakterií Escherichia coli (E. coli) doporučuji extrakt z pelargonie sidonské. V lékárně se prodává pod názvem Kaloba.
https://www.bylinkyprovsechny.cz/byliny-kere-stromy/byliny/1984-pelargonie-sidonska-ucinky-na-zdravi-co-leci-pouziti-uzivani-vyuziti-pestovani
Dále doporučuji užívat lichořeřišnici. Vaří se čaj z rozdrceného (to je důležité, ne v celku, ale rozdrcené) semene.
https://www.bylinkyprovsechny.cz/byliny-kere-stromy/byliny/108-lichorerisnice-a-vliv-na-lidske-zdravi-fytoterapie
Obojí (pelargoni a lichořeřišnici) ať dcera používá alespoň 1 týden 3x denně (jako by užívala antibiotika).
Důležitá jsou i režimová opatření - dostatečný příjem tekutin ("aby se močové cesty propláchly a tím vyčistily") a také pozor na hygienu - správné utírání po stolici, infikování kalhotkami, koupání atd. - prostě snažit se vypozorovat co je zdrojem reinfikování močových cest, pokud nějaký existuje. E. coli je totiž bakterie ze střeva a do močových cest je většinou zanesena chybou při hygieně (tím určitě ale nechci říci, že by Vaše dcera byla špidíra nebo že Vy něco zanedbáváte, protože může jít jen o přehlížené stereotypy, které vedou k reinfikování).