Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Muchomůrka červená a bolest kloubu (ramene) - zkušenost

1 odpověď
(stránka otevřena 103x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Jsem na Vaši tinkturu NEU-PAT na neuropatii zvědav.

Sám je dělám - cca 30 druhů a jestli mě něco fakt nadchlo, tak to je tinktura z muchomůrky červené. Po cca 3 týdnech aplikace (celodenné) mě přestalo bolet rameno, s nímž si ani ortopéd cca 5 let neporadil. Je tam pravda nějaký výrůstek, který mě trochu omezuje v hybnosti, ale ta trvalá bolest (asi 2 roky jsem už mohl spát jen na zádech), je pryč. tedy zatím asi 2,5 měsíce, ale stále to funguje…

Detail aplikace:
Vzal jsem plínku po dětech, trochu ji napustil tinkturou (později jsem to jen podmazával 2-4 x denně, jak jsem si vzpomněl, jda kolem ní) přiložil na rameno, dal přes to igelitový pytlík (trochu barví a aby to neunikalo do trička a na to normální triko a oblečení, Nechal jsem to i přes noc. Už po cca 10 -14 dnech citelná úleva, po 3 týdnech bezbolestný stav. Přes Vánoce jsem trochu prochladl, pobolívalo, už jsem se bál, že se to vrátí, ale za 2-3 dny zase OK, trvalý stav dodnes. Tinktura je trochu cítit, ale nic tragického. S tinkturami jsem začal kvůli reziduům boreliozy - ze štětky (bylinkami se zabývám léta, většinu si sbírám, jsem v CHKOJ, jsem absolvent VŠZ a botanika je můj oblíbený obor), Pomohla, tak jsem pokračoval.. ale samozřejmě jen pro přátele a všechny, co jim to pomáhá a jelikož je to koníček, tak odmítám - ze zásady - jakékoliv kompenzace:-). Můžu postat tinkturu z muchomůrky na vyzkoušení.

Děkuji a jsem s pozdravem.

LK
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Děkuji za sdělení Vaší zkušeosti s muchomůrkou červenou a držím palce, abyste byl stejně nebo ještě více spokojen s tinkturou na neuropatii NEU-PAT.

Mějte prima zbytek dne : )