Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Můžou se kombinovat byliny lapacho, lichořeřišnice, kurkuma, zázvor, měsíček, kočičí dráp, muňa muňa, maca?

0 odpovědí
(stránka otevřena 1517x)

Dotaz:

Dobrý den, pane Mlčochu,
přeji si, abych nechtěla příliš, když Vás poprosím o radu ohledně kombinace níže zmíněných (převážně) bylin. Nicméně, pokud si uděláte chviličku, budu Vám nesmírně vděčná.
Abych situaci jen ve zkratce nastínila: Můj přítel je dnešním dnem už měsíc nemocný, z toho je již týden v nemocnici na kapačkách (a navíc v karanténě), kde se to zatím nijak nelepší. Stále má průjem a pořadí zjištěných diagnóz znělo takto: těžká kolitida (tady něco zanedbala praktická lékařka, protože u ní byl ještě zavčasu), rotavirus, klostridie.
Vím, že jakmile ho dají dohromady, budeme muset zapracovat na imunitě po té hromadě antibiotik (i proto, abychom mohli s klidným svědomím pokračovat ve snaze o miminko). Pokusila jsem se najít různé vhodné protizánětlivé byliny na střeva či posílení imunity apod. , které bych mu "naordinovala", ať jen nečinně nečekám (většinu už jsem v zoufalství nakoupila, některé užíval i předtím - bylinám zkrátka věřím po vlastních zkušenostech, kdy mi lékaři nepomohli). Určitě to má i psychosomatické, stres v práci, bohužel.
Jen dobrovolně přiznávám, že nejsem žádný odborník a mám respekt k jakémukoliv překombinování, proto bych ráda znala Váš názor, zda se něco níže jmenovaného nebude vzájemně bít nebo případně doporučení, aby nejprve zkusil jednu nebo dvě bylinky a prostřídal je (? ). Když šlo o mě, já plácala páté přes deváté a žiju : ) ).

Kočičí dráp (dělám doma tinkturu)
Muňa muňa + wira wira (máme doma čaj i tinkturu)
Maca (kořen v kapslích - užíval už skoro 2 měsíce předtím)
Lapacho (čaj)
Zelený čaj
Kombucha
Lichořeřišnice (tinktura)
Kurkuma (sem tam do čaje)
Zázvorový sirup (domácí)
měsíčkový olej
rybí olej
vitamin C


Já vím, že se říká "méně je více", ale někdy používám i "když už, tak už (pořádně), " : D. Nezlobte se, pokud jsem to s délkou dotazu přehnala, jsem už zoufalá… Nebýváme vůbec nemocní a teď přijde z ničeho nic taková hrůza : (
Děkuji za Váš čas.
S pozdravem
Andrea