bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Můžou se kombinovat byliny lapacho, lichořeřišnice, kurkuma, zázvor, měsíček, kočičí dráp, muňa muňa, maca?

0 odpovědí
(stránka otevřena 903x)

Dotaz:

Dobrý den, pane Mlčochu,
přeji si, abych nechtěla příliš, když Vás poprosím o radu ohledně kombinace níže zmíněných (převážně) bylin. Nicméně, pokud si uděláte chviličku, budu Vám nesmírně vděčná.
Abych situaci jen ve zkratce nastínila: Můj přítel je dnešním dnem už měsíc nemocný, z toho je již týden v nemocnici na kapačkách (a navíc v karanténě), kde se to zatím nijak nelepší. Stále má průjem a pořadí zjištěných diagnóz znělo takto: těžká kolitida (tady něco zanedbala praktická lékařka, protože u ní byl ještě zavčasu), rotavirus, klostridie.
Vím, že jakmile ho dají dohromady, budeme muset zapracovat na imunitě po té hromadě antibiotik (i proto, abychom mohli s klidným svědomím pokračovat ve snaze o miminko). Pokusila jsem se najít různé vhodné protizánětlivé byliny na střeva či posílení imunity apod. , které bych mu "naordinovala", ať jen nečinně nečekám (většinu už jsem v zoufalství nakoupila, některé užíval i předtím - bylinám zkrátka věřím po vlastních zkušenostech, kdy mi lékaři nepomohli). Určitě to má i psychosomatické, stres v práci, bohužel.
Jen dobrovolně přiznávám, že nejsem žádný odborník a mám respekt k jakémukoliv překombinování, proto bych ráda znala Váš názor, zda se něco níže jmenovaného nebude vzájemně bít nebo případně doporučení, aby nejprve zkusil jednu nebo dvě bylinky a prostřídal je (? ). Když šlo o mě, já plácala páté přes deváté a žiju : ) ).

Kočičí dráp (dělám doma tinkturu)
Muňa muňa + wira wira (máme doma čaj i tinkturu)
Maca (kořen v kapslích - užíval už skoro 2 měsíce předtím)
Lapacho (čaj)
Zelený čaj
Kombucha
Lichořeřišnice (tinktura)
Kurkuma (sem tam do čaje)
Zázvorový sirup (domácí)
měsíčkový olej
rybí olej
vitamin C


Já vím, že se říká "méně je více", ale někdy používám i "když už, tak už (pořádně), " : D. Nezlobte se, pokud jsem to s délkou dotazu přehnala, jsem už zoufalá… Nebýváme vůbec nemocní a teď přijde z ničeho nic taková hrůza : (
Děkuji za Váš čas.
S pozdravem
Andrea