Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Myastenia gravis, zrychlený tep - byliny, bylinky, léčivé rostliny

1 odpověď
(stránka otevřena 1205x)

Dotaz:

Jsem pacientka s diagnozou myasthenia gravis (v generalizovane forme). Vice mene funguji diky lecbe velmi dobre, ovsem za cenu velkeho mnozstvi leku a jejich vedlejsich ucinku. Ve triceti letech jsem se kvuli teto diagnoze dostala do kolotoce ruznych poztizi, ktere lekari resi jen za pomoci leku a zase dalsich leku.
Zaujalo me, ze jste neurolog, takze o teto nemoci urcite mate dostatek informaci, a jiste byste mi poradil, zda by se nektery z mych problemu dal resit prirodni cestou, aniz bychom ale posilovali mou imunitu, protoze moje lecba je zalozena na imunosupresi.
Beru nasledujici leky: mestinon (4x denne, prednison 5 mg a 2,5 mg - stridam, cellcept 500 mg, viregyt, vigantol, kalium, lanzul).
Bohuzel se objevily vedlejsi potize - vysoky tep, na ktery jsem dostala procoralan, a v soucasne dobe i cysta na stitne zlaze, nakterou mi dali Letrox.
Jiz asi chapete me zoufalstvi …
Dekuji. M.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Doporučuji Vám na myastenii následující 3 léčivé rostliny:
lesklokorka lesklá 50%, kopretina bílá 20% (list, květ), kontryhel obecný 20%, lékořice uralská 5%, vilín viržinský 5% (pro snadnost aplikace určitě doporučuji podávat ve formě tinktury).
Zkusil bych užívání 3x denně 25 kapek při souběžném užívání léků. Po cca. 14ti dnech můžete zkusit snížit dávkování léků, ale pod dohledem ambulantního neurologa a to asi o 10% současné dávky jak u Mestinomu, tak i u Prednisonu a Cellceptu.

Souběžně s tinkturou na myastenia gravis doporučuji užívat tinkturu z hlohu, která příznivě ovlivňuje stav štítné žlázy a zrychleného tepu. Dávkování je 3x20 kapek denně.

Obávám se, že zcela vyměnit léčbu u myastenie jen za léčivé rostliny nepůjde. Byť jsou rostliny úžasné, na léčbu mastenie nebudou stačit. Bohužel u autoimunitních onemocnění to platí skoro vždy. A u myastenie gravis o to více.

Ze všech výše uvedených rostlin vyrábím bylinné tinktury.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.