Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Myom dělohy, problém s otěhotněním - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 247x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

na úvod popíšu situaci:
je mi 32 let a lékař mi našel myom v děloze 16 mm, snažím se otěhotnět a pozoruji u sebe příznaky estrogenové dominance. Ovulace sice zřejmě probíhá, ale otěhotnění se nedaří; manžel má vše v pořádku. Problém tedy možná bude u mně v hormonech - hormonální profil poukazuje na zvýšený estrogen.

Chtěla bych si opatřit bylinnou směs na léčbu i prevenci myomů v děloze ale také účinnou směs na podporu rovnováhy hormonů - především chci podpořit tvorbu progesteronu. Již jsem změnila stravu, životní styl, zredukovala stres na minimum, zaléčila trávicí ústrojí, snažím se pomoci játrům a ledvinám, na základě výsledků krevního obrazu doplňuji vit. B-komplex, D3+K2, zinek, jod a selen, vit C a hořčík; snažím se i vhodnou rostlinnou stravou podpořit správně hormony. Ale zřejmě to zatím nestačilo na úplné řešení mých potíží (bolestivá menstruace, PMS, vypadávání vlasů, akné, změny nálad, mastná pleť, nespavost, snížené libido, problém s otěhotněním). Jsem nekuřák, abstinent.

Je možné mi zaslat takové již namíchané čajové směsi nebo mě odkázat na prověřený e-shop, kde bych takové směsi už namíchané sehnala?

Většina směsí na které narážím mívá jiné složení a netroufám si na vlastní výrobu - neznám správné poměry.

Děkuji a jsem s pozdravem.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na zastavení růstu a prevenci znovurůstu myomů dělohy doporučuji následující bylinnou směs ve formě nálevů (čajů) užívaných min. 3 měsíce. Mám zkušenost, že je směs mimořádně účinná u myomatozních žen. Ženy, které směs používaly se nejen myomů zbavily, ale na něklik let od nic měly úplně pokoj:
ČAJOVNÍKOVEC KAPSKÝ jehličkovité listy, ANDĚLKA LÉKAŘSKÁ kořen, RDESNO PTAČÍ TRUSKAVEC nať, MOCHNA HUSÍ nať, KONTRYHEL OBECNÝ nať nebo kvetoucí nať, MĚSÍČEK LÉKAŘSKÝ květ, LAPACHO RUDÉ kůra stromu (ne borka, ale kůra mladých větviček).

Pokud upřednostňujete léčbu bylinnou tinkturou (užívá se vnitřně), protože je to pohodlnější (nemusíte nic vařit, cedit atd.), doporučuji následující směs (tinkturu z těchto bylinek) :
ČERNOHLÁVEK OBECNÝ kvetoucí nať, DRMEK OBECNÝ plody, DAMINÁNA (PASTALA ROZPROSTŘENÁ) nať, JETEL LUČNÍ květy, ČEKANKA OBECNÁ kořen, KONTRYHEL OBECNÝ nať nebo kvetoucí nať, VRBKA ÚZKOLISTÁ kvetoucí nať, REBARBORA KADEŘAVA (nebo jiný druh rebarbory) kořen.

Pokud by Vás zajímala PŘÍČINA myomů dělohy a pohled nutriční terapeutky, která doporučuje konkrétní potraviny, které pomáhají "rozpustit" děložní myomy, velmi doporučuji video http://www.WebinarZenskeZdravi.cz /> Ve videu se probírají nejen myomy, ale i cysty vaječníků, cysty prsou, problémy s menstruací (slabá, silná, bolestivá, nepravidelná, špinění ad.) a vliv psychiky na ženské nemoci. Jak jsem již naznačil, ve videu sou zméíněné různé potarviny, které různým způsobem podporují ženské zdraví. Např. je zde uvedeno, ve které fázi cyklu by žena hlavně měla doplňovat hořčík. Video považuji za velmi zdařilé. Má délku kolem 3 hodin.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce
http://www.UcinkyTinktur.cz />
Pokud byste měla zájem o bylinnou směs na léčbu myomů dělohy (ať už tinktura nebo bylinná směs na výrobu nálevů /"čajů"/), je možné se mi ozvat na messenger
http://www.zmfb.cz /> (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email
info@bylinkyprovsechny.cz

Z ranku TČM lze doplňkové vyzoušet také směs 054 Zeď devíti draků (odstrňuje blokádu krve ve spodním ohništi).

_________
NEPLODNOST, PORUCHA OTĚHOTNĚNÍ:
Velmi doporučuji podívat se na webinář (s názevem Těhotenství a porod očima bylináře a porodní asistentky), který jsem natočil na jaře 2022 s porodní asistentkou (Petra Hubáčková). Bavíme se v něm o spoustě zajímavých věcí týkající se otěhotnění (žena), početí, jednotlivých trimestrů těhotenství, porodu a poporodního času. Video je ke stažení na http://www.WebinarTehotenstvi.cz a jeho osnova je:
► PETRA HUBÁČKOVÁ:
praktické zkušenosti s vaginální napářkou
TĚHOTENSTVÍ:
těhotenství trimestr po trimestru1. trimestr - bylinky pro zklidnění těla i mysli, příprava psychiky na situaci "budu maminka", bylinky na napětí v prsou a bolest bradavek, využití aromaterapie,
2. trimestr - čas masáže prsou, bříška, boků, prevence a léčba strií bez drahých olejů v lékárně; léčba chudokrevnosti bez tablet z lékárny; proč nepít černý čaj a naopak nevyhýbat se kořenu petržele,
3. trimestr - příprava na porod, léčba potíží třetího trimestru - bolesti vazů zad (u SI skloubení), křečové žíly, zázračné rady z praxe na hemoroidy, záněty močových cest, křeče v lýtkách, nespavost, proč je vhodný pohyb a unavení se.
Proč může být nadměrné množství hořčíku v těhotenství nebezpečné?
příprava na porod (od 36. týdne) aneb porod na pohodupříprava na porod a změna jídelníčku - které potraviny pomáhají připravit porodní cesty před porodem (dozrávání děložního hrdla). Vaginální napářka jako prevence roztržení hráze při porodu. Masáž bříška těhotné ženy před porodem esenciálními oleji - které jsou vhodné a proč?
jak "odvolat poslíčky" (předčasné známky přicházejícího porodu) léčivými rostlinami.

POROD A POPORODNÍ DOBA:
vyvolání porodu bez hormonů "z kapačky" bylinami a masážemi některých částí těla
podpora kontrakcí dělohy při porodu bylinami a masážemi,
prevence emanace (neodloučení placenty) a silného těhotenského krvácení bylinami
porod do vody - esenciální oleje ano nebo ne?
zpracování a využití placenty po porodu - tinktura, tablety ad.
poporodní péče
bolesti bradavek a záněty prsů - léčba rostlinami, jak se zbavit zlatého stafylokoka na bradavkách
mlékotvorné byliny a byliny na zastavení kojení; kojící čaje z lékárny - proč některé nejsou vhodné?
bylinky na suchost pochvy v době menopauzy
byliny nevhodné v těhotenství
které jsou šicí byliny na nejen porodní poranění a jak se používají

MIMO TĚHOTENSTVÍ:
byliny "na míru" dle povahy ženy - úzkostná nebo rázná a energická?
bylinná směs na:
bolestivou menstruaci (2 směsi, můžete vyzkoušet která vám lépe zabere),
vyvolání ovulace,
podporu otěhotnění po užívání hormonální antikoncepce,
klimakterické potíže.

► MUDR. ZBYNĚK MLČOCH:
prevence potratru dle principů tradiční čínské medicíny (TČM)
byliny na zlepšení spermií a spermatu, léčivé rostliny na podporu otěhotnění u žen
vybrané nemoci a potíže v těhotenství a při/po porodu (hemoroidy, pálení žáhy, horečky a virozy, zácpa, otoky, bolesti svalů a kloubů, juvenilní revmatoidní artitida ad.)
zpacování léčivých rostlin do olejů, mastí, odvarů ad.
nedostatek krevních destiček (trombocytopenie) a chudokrevnost (anémie)
rizikové a potratové byliny
regenerace sil po porodu

Na podporu otěhotnění (žena) se mi v praxi velmi osvědčila směs, kterou Vám následně uvedu. Doporučuji v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) - vnitřní aplikace:
VRBKA ÚZKOLISTÁ kvetoucí nať, SCHIZANDRA bobulky, ANDĚLIKA kořen, KOHOUTEK LUČNÍ kvetoucí nať, KOTVIČNÍK ZEMNÍ
SCHIZNADRA plod, ANDĚLIKA kořen, KOHOUTEK LUČNÍ kvetoucí nať, KOTVIČNÍK ZEMNÍ ideálně semena.

Na podporu početí (muž) se mi v praxi velmi osvědčila směs, kterou Vám následně uvedu. Doporučuji v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) - vnitřní aplikace:
MARALÍ KOŘEN (leuzea) kořen, KOTVIČNÍK ZEMNÍ ideálně semena - kotvičky, VRBKA ÚZKOLISTÁ, VRBOVKA MALOKVĚTÁ.

Co se týče dále otěhotnění, samozřejmostí je zdravá strava - doporučuji stravu prokonzultovat s mou kolegyní nutriční terapeutkou Mgr. Zuzanou Švédovou, Dis. - http://www.ZuzanaSvedova.cz

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz />
Doporučuji posílit ledviny. Jen pokud jsou ledviny silné, žena je schopná otěhotnět a hlavně plod donosit do porodu. Více informací jak posílit ledviny je na
http://www.WebinarLedviny.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.