bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Myom silná menstruace - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 85x)

Dotaz:

Dobrý deň pán doktor,

v prvom rade vďaka za vašu stránku a aj možnosť poradne.

Chcela by som sa opýtať na odporúčaniu liečbu myomu. Mám 26 rokov, ešte som nerodila a do teraz som okrem silnej menštruácie nemala žiadne potiaže.

Myom mám z vonkajšej strany maternice a kvôli jeho veľkosti ma lekárka hneď posielala na operáciu.

Na vašej stránke som našla rôzne varianty bylín, ktoré odporúčate, a preto mi to nie je jasné.

1. ČAJOVNÍKOVEC KAPSKÝ jehličkovité listy, ANDĚLKA LÉKAŘSKÁ kořen, RDESNO PTAČÍ TRUSKAVEC nať, MOCHNA HUSÍ nať, KONTRYHEL OBECNÝ nať nebo kvetoucí nať, MĚSÍČEK LÉKAŘSKÝ květ, LAPACHO RUDÉ kůra stromu (ne borka, ale kůra mladých větviček).

2. měsíček, lichořeřišnice, kontryhel, řebříček, přeslička – vše stejným dílem.
Jeden šálek nálevu ("čaje") pijte třikrát denně po dobu tří týdnů. Pak udělejte jeden týden pauzu a můžete opět pokračovat.

Alebo odporúčate tinktúru ktorá ma zase rozdielne zloženie :
3. ČERNOHLÁVEK OBECNÝ kvetoucí nať, DRMEK OBECNÝ plody, DAMINÁNA (PASTALA ROZPROSTŘENÁ) nať, JETEL LUČNÍ květy, ČEKANKA OBECNÁ kořen, KONTRYHEL OBECNÝ nať nebo kvetoucí nať, VRBKA ÚZKOLISTÁ kvetoucí nať, REBARBORA KADEŘAVA (nebo jiný druh rebarbory) kořen.)

Prosím podľa čoho si mám vybrať kombináciu? Odporúčate viac čaje alebo tinktúru, prípadne je možná kombinácia? (ak napr. sú dni kedy nemám možnosť variť čaj) alebo musí ísť o rovnaké zloženie po dobu 3 mesiacov či 3 týždne. Dajú sa u vás zakúpiť byliny alebo iba tinktúry? (niektoré byliny si mám možnosť nazbierať sama)

Ďalej sa chcem opýtať na užívanie niektorých bylín v súvislosti so silnou menštruáciou. Nespôsobujú niektoré z bylín silnejšie krvácanie? Pijem zatiaľ mesiac čaj (kontryhel, malinik, rebríček, pampeliška, žihľava a niekedy ľubovník) a zdalo sa mi že som síce nemala také bolesti ale krvácala som ešte viac.
Momentálne beriem pár dni tinktúru alchemilku, žihľavu, rebríček, nechtik, eleutorokok.

Chystám sa vypočuť si vašu online prednášku o ženskom zdraví, viem že liečba nie je iba o tom čo nám môže pomôcť z vonka, ale že hlavnú prácu musím urobiť na sebe zvnútra, na čom sa snažím pracovať. Každopádne chcem prispieť k môjmu uzdraveniu ako viem a byliny neberiem ako náhodné popíjanie čaja a verím že to musí mať systém, ktorý si bohužiaľ neviem sama utriediť.

Ďakujem veľmi pekne, budem vďačná za vašu odpoveď.

Laura

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Zde jde jasná a přehledná odpověď na oba Vaše dotazy:

MYOMY DĚLOHY
Na zastavení růstu a prevenci znovurůstu myomů dělohy doporučuji následující bylinnou směs ve formě nálevů (čajů) užívaných min. 3 měsíce. Mám zkušenost, že je směs mimořádně účinná u myomatozních žen. Ženy, které směs používaly se nejen myomů zbavily, ale na něklik let od nic měly úplně pokoj:
ČAJOVNÍKOVEC KAPSKÝ jehličkovité listy, ANDĚLKA LÉKAŘSKÁ kořen, RDESNO PTAČÍ TRUSKAVEC nať, MOCHNA HUSÍ nať, KONTRYHEL OBECNÝ nať nebo kvetoucí nať, MĚSÍČEK LÉKAŘSKÝ květ, LAPACHO RUDÉ kůra stromu (ne borka, ale kůra mladých větviček).

Pokud upřednostňujete léčbu bylinnou tinkturou (užívá se vnitřně), protože je to pohodlnější (nemusíte nic vařit, cedit atd.), doporučuji následující směs (tinkturu z těchto bylinek) :
ČERNOHLÁVEK OBECNÝ kvetoucí nať, DRMEK OBECNÝ plody, DAMINÁNA (PASTALA ROZPROSTŘENÁ) nať, JETEL LUČNÍ květy, ČEKANKA OBECNÁ kořen, KONTRYHEL OBECNÝ nať nebo kvetoucí nať, VRBKA ÚZKOLISTÁ kvetoucí nať, REBARBORA KADEŘAVA (nebo jiný druh rebarbory) kořen.

Pokud by Vás zajímala PŘÍČINA myomů dělohy a pohled nutriční terapeutky, která doporučuje konkrétní potraviny, které pomáhají "rozpustit" děložní myomy, velmi doporučuji video http://www.WebinarZenskeZdravi.cz /> Ve videu se probírají nejen myomy, ale i cysty vaječníků, cysty prsou, problémy s menstruací (slabá, silná, bolestivá, nepravidelná, špinění ad.) a vliv psychiky na ženské nemoci. Jak jsem již naznačil, ve videu sou zméíněné různé potarviny, které různým způsobem podporují ženské zdraví. Např. je zde uvedeno, ve které fázi cyklu by žena hlavně měla doplňovat hořčík. Video považuji za velmi zdařilé. Má délku kolem 3 hodin.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce
http://www.UcinkyTinktur.cz />
Pokud byste měla zájem o bylinnou směs na léčbu myomů dělohy (ať už tinktura nebo bylinná směs na výrobu nálevů /"čajů"/), je možné se mi ozvat na messenger
http://www.zmfb.cz /> (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email
info@bylinkyprovsechny.cz

_______

SILNÁ MENSTRUACE, SILNÉ MENSTRUAČNÍ KRVÁCENÍ

Na léčbu silné menstruace (mimochodem dle tradiční čínské medicíny TČM je příčina v oslabených játrech /blokáda jater/, tedy u elementu Dřevo) doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
KOKOŠKA PASTUŠÍ TOBOLKA nať, MALINÍK list, ROZHODNICE RŮŽOVÁ kořen, ČERNOHLÁVEK OBECNÝ kvetoucí nať, DRMEK OBECNÝ semeno, MOCHNA HUSÍ kvetoucí nať.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce
http://www.UcinkyTinktur.cz

Pokud byste měla zájem o bylinnou tinkturu na Vámi uvedené potíže, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Velmi Vám doporučuji stáhnout si cca. tříhodinový webinář (video) o ženském zdraví a nemocích, které je na http://www.WebinarZenskeZdravi.cz
Webinář jsem natočil já (byliny, medicinální houby, TČM) a má kolegyně nutriční terapeutka Mgr. Zuzana Švédová, Dis. (http://www.ZuzanaSvedova.cz). Ve videu jsou informace o problémech s menstruací (silná, slabá, nepravidelná ad.) a také o různých nemocích (cysty, myomy, endometrióza). Ve videu zmiňuji z pohledu tradiční čínské medicíny proč vůbec potíže žen vznikají a které orgány dle TČM "v tom mají prsty".

Je možnost komobinace obou směsí (čaje na myom dělohy i tinktury na silnou menstruaci).

Co se týče tinktury na silnou menstruaci, doporučuji užívat zhruba od 15. dne cyklu.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.