Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Myomy a řebříček, kontryhel, hluchavka - komplikace: silná bolestivá menstruace 12 dní

2 odpovědi
(stránka otevřena 3990x)

Dotaz:

Dobrý den,


užívám hormonální antikoncepci HA Xynia, při ní optimální, téměř nulového menses, žadné bolesti ani migrény. Při poslední návštěvě u gynekologa zjištěny 4 myomy v děloze velikosti cca 10x10 mm. V obavách ze zvětšování myomů jsem začala pit bylinkový čaj - směs řebříček, kontryhel, hluchavka. Po týdnu užívání se dostavila silna bolestivá menstruace, která trvá již 12 dní. Doufala jsem, že bylinky pomohou, zatím cítím opačný efekt.


Může to být třeba nějaký přechodný stav, kdy se tělo čistí? Mám čaj pít dlouhodobě?


Děkuji za odpověď.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den. Nejde o běžný stav, doporučuji pokusit se zastavit menstruaci kombinací těchto bylinek: kozlík, meduňka, šalvěj, arnika. Za zásadní bylinu na zastavení menstruace považuji kozlík (i tinktura).
Byliny mohou ovlivnit progresi myomů, ale úplné myomů bylinkami je svízelné.

Odpověď na dotaz:

Ahoj, ja mam zkusenost, ze rebricek a kontryhel vyvolavaji menstruaci - nekdy velmi silnou. Nepila bych je v kombinaci dlouhodobe, pokud vice krvacite, krvaceni tim dozajista podporujete. Sama jsem je v kombinaci nikdy nezkousela, takze nevim, jestli se ucinek nezesiluje. Zkuste jeden a druhy samostatne a zjistite, ktery vam potize zpusobuje. Muze to byt i tou kombinaci a nebo jste na jeden z nich vice citliva. POkud byliny uzvate na neco konkretniho existuji jine se stejnymi ucinky, ktere krvaceni nepodporuji. S pozdravem Terka