Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Myomy, migréna, silná menstruace - byliny, bylinky, léčba bez operace, léků

1 odpověď
(stránka otevřena 255x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore,

mám nasledijící dotaz a pěkně prosím o radu.
Mám 48 let a před třemi roky mi našli v děloze myomy (3 největší mají 3,5 cm, 2 cm a 1,5 cm a jsou tam další menší). Děloha je zvětšená. Myomy se postupně zvětšují. Na doporučení gynekoložky již dva roky piju čaj z Kontryhele a pupálkový olej.
Zároveň chodím na akupunkturu z důvodu migrén a již 1 rok beru Nápoj z pravého ženšenu a Nápoj čínských mudrů. Potíže ustaly. Poslední měsíc jsem začala užívat také Ostropestřec.
Z důvodu velmi silné menstruace a na doporučení 2 gynekologů jsem si nechala zavést hormonální tělísko Miréna. Menstruace je nyní velmi slabá, ale dlouho špiním před i po menstruaci (1 týden).

Chtěla jsem Vás poprosit o radu, zda byste mi doporočil bylinky, které by mohly mému tělu pomoci.

Velice děkuji a přeji hezký den,

PB
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na zastavení růstu a prevenci znovurůstu myomů dělohy doporučuji následující bylinnou směs ve formě nálevů (čajů) užívaných min. 3 měsíce. Mám zkušenost, že je směs mimořádně účinná u myomatozních žen. Ženy, které směs používaly se nejen myomů zbavily, ale na něklik let od nic měly úplně pokoj:
ČAJOVNÍKOVEC KAPSKÝ jehličkovité listy, ANDĚLKA LÉKAŘSKÁ kořen, RDESNO PTAČÍ TRUSKAVEC nať, MOCHNA HUSÍ nať, KONTRYHEL OBECNÝ nať nebo kvetoucí nať, MĚSÍČEK LÉKAŘSKÝ květ, LAPACHO RUDÉ kůra stromu (ne borka, ale kůra mladých větviček).

Pokud upřednostňujete léčbu bylinnou tinkturou (užívá se vnitřně), protože je to pohodlnější (nemusíte nic vařit, cedit atd.), doporučuji následující směs (tinkturu z těchto bylinek) :
ČERNOHLÁVEK OBECNÝ kvetoucí nať, DRMEK OBECNÝ plody, DAMINÁNA (PASTALA ROZPROSTŘENÁ) nať, JETEL LUČNÍ květy, ČEKANKA OBECNÁ kořen, KONTRYHEL OBECNÝ nať nebo kvetoucí nať, VRBKA ÚZKOLISTÁ kvetoucí nať, REBARBORA KADEŘAVA (nebo jiný druh rebarbory) kořen.

Pokud by Vás zajímala PŘÍČINA myomů dělohy a pohled nutriční terapeutky, která doporučuje konkrétní potraviny, které pomáhají "rozpustit" děložní myomy, velmi doporučuji video http://www.WebinarZenskeZdravi.cz /> Ve videu se probírají nejen myomy, ale i cysty vaječníků, cysty prsou, problémy s menstruací (slabá, silná, bolestivá, nepravidelná, špinění ad.) a vliv psychiky na ženské nemoci. Jak jsem již naznačil, ve videu sou zméíněné různé potarviny, které různým způsobem podporují ženské zdraví. Např. je zde uvedeno, ve které fázi cyklu by žena hlavně měla doplňovat hořčík. Video považuji za velmi zdařilé. Má délku kolem 3 hodin.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce
http://www.UcinkyTinktur.cz />
Pokud byste měla zájem o bylinnou směs na léčbu myomů dělohy (ať už tinktura nebo bylinná směs na výrobu nálevů /"čajů"/), je možné se mi ozvat na messenger
http://www.zmfb.cz /> (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email
info@bylinkyprovsechny.cz

Na závěr ještě sděluji, že dle Vámi uvedených příznaků máte dle tradiční čínské medicíny oslabená játra. Jak se tohoto stavu zbavit stravou a léčivými rostlinami se můžete dozvědět ve videu na stránce
http://www.WebinarJatra.cz /> Posílením jater byste se mohla zbavit natrvalo migrén, problémů s menstruací a také by se Vám přestaly vytvářet v budoucnu myomy.
Aplikaci umělých hormonů vůbec nedoporčuji. Všechny Vámi uvedené problémy se dají bez problémů vyléčit léčivými rostlinami a úpravou stravy (dietetickými zásahy).

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.