Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Nadměrné pocení - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 88x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Necelý rok mám problém se zvýšeným nadměrným pocením. 20let se léčím na psychiatrii, užívám Leponex, Lamotrix, Derin Prolong. Po interní stránce užívám Atoris, Detralex, Helicid, Activelle, Euthyrox, Concoor. Prosím o radu, zda by něco pomohlo na nadměrné pocení.

Děkuji a jsem s pozdravem.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

S ohledem na skutečnost, že Váš stav může být ovlivněn více faktory (a také s ohledem na skutečnost, že neznám Váš věk, pohlaví) doporučuji vyšetření lékařem/praktikem tradiční čínské medicíny.

Znalec TČM vše s Vámi probere - anamnézu, aktuální nemoci a léky a hlavně Vás vyšetří (pohledem - kůže, jazyk ad. ; změří Vám tep trojhmatem) a doporučí komplexní změny, které Vám prospějí (strava, byliny, akupunktura, cvičení, masáže ad.).

Fytoterapie zde by byla nedostatečná, na Váš pohled je nutné pohlížet komplexně. Řešit jednotlivé symptomy a ne příčinu by zde byla chyba a léčba by se u Vzbytečně protahovala, což by Vás mohlo vést k frustračním stavům.

Na okraj sděluji, že psychiatrické nemoci TČM (třeba v kombinaci s Bachovými květovými esencemi) umí vcelku uspokojivě řešit. Přičinou je dysharmonie v některých Hybatelích - ale o tom Vám více řekne Vámi vybraný terapeut TČM.

Domnívám se nicméně, že hlavní příčina nadměrného pocení je hormonálního původu - ať již třeba klimakterické etiologie nebo co se týče štítné žlázy. Pomoci v nadměrném pocení by tedy mohl být i sérový rozbor na hormony štítné žlázy a pohlavní hormony.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny, alternativní medicínu.