Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Nadýmání a pocit tlaku v pravém podžebří - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 644x)

Dotaz:

Dobrý den,
můj taťka byl velmi spokojený s vašimi bylinnými tikturami.
Moje Mamka dle vašeho předpisu dělala bylinkovy sirup pampeliskovy, sedmikraskovy a smrkový. Chtela bych Vas moc poprosit o radu ohledně moji mamky. Ma mnohaleté problémy se zazivanim, které začaly po prodělané úplavici ve 22letech, dnes je ji 60let. I přes diety má po jídle nafouklé břicho a tlak v právem podzebri. Snazi se v jídle omezit lepek. Docetla se, ze na zažívací je možné užívat ozanku kalamansra (hrdobarku). Prosim o radu, zda ji muže vnitřně a jak dlouho? Nebo by jste ji poradil jinou bylinku? Doktori si mysli, ze ji chybí některý z enzymu. K ozance chtěla ještě přidat tyto dvě bylinky-trezalku a repik.
Moc Vám dekuji za radu Petra
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na pocit tlaku v pravém podžebří a nadýmání doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
PUŠKVOREC kořen, VACHTA list, BUKVICE kvetoucí nať, JITROCEL KOPINATÝ list, ČAGA (rezavec šikmý) plodnice, PELYNĚK ČERNOBÝL nať.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.