Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Nadýmání, nafouklé břicho - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 804x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Partner už asi měsíc trpí na nadýmání, ale je to opravdu extrémní. Neda se s ním vydržet v jedné místnosti : D Je mi Jasné, že je potřeba očista střev… poradíte jak na to? Mockrát děkuji.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Nadýmání je z pohledu tradiční čínské medicíny TČM úzce spojeno s elementem Země, tedy se SLEZINOU. Tu tradiční čínská medicína pro zajímavost považuje za důležitější než jiné zásadní orgány (např. srdce). Příznaky oslabené sleziny jsou - velmi silná chuť na sladké - hlavně po jídle /neodolatelná chuť na "sladkou tečku"/, otoky, špinění mimo menstruaci, bledá nebo nažloutlá kůže, celulitida, chudokrevnost, tendence ke vzniku modřin, nadýmání, škroukání v břiše, řidší stolice, povlak na jazyku, otlaky zubů na boku jazyka, opary rtů NEBO popraskané rty, křečové žíly, hemoroidy, tendence k výhřezům dělohy, tendence ke kožním převisům břicha nebo povislá kůže na horních končetinách, "povadlost", velká únava po jídle, tendence k potratům, inkontinence po porodu, výtoky, kvasinkové infekce, špinění před menstruací, došpiňování po menstruaci, zahlenění, problémy s paranazálnímí /nosními/ dutinami, tukové bulky pod kůží).

Z léčivých rostlin a zeleniny doporučuji např. ANDĚLIKA kořen, ČESNEK (list nebo stroužky), PELYŇKY (brotan ad.) nať, KORIANDR semeno, nať, KURKUMA oddenek, MAJORÁNKA nať, PUŠKVOREC kořen, ROZMARÝNA nať, SATUREJKA nať, ZÁZVOR oddenek, ANÝZ semeno, BAZALKA nať, ČERNUCHA, ČESNÁČEK nať, FENYKL semeno, KARDAMOM semeno, KMÍN semeno, KOPR semeno a nať.

Dále určitě doporučuji potraviny na zlepšení stavu mikrobiomu tlustého střevu. O těchto potravinách mluvím ve videu http://www.WebinarImunita.cz

POZOR NA NADBYTEK VLÁKNINY A INULINU - může stav zhoršovat.

Ze zeleniny se kromě česneku nemusíte vyhýbat MRKVI.

Určitě také doporučuji úpravu stravy, tedy dietetické zásahy. Ty prosím konzultujte s mou kolegyní nutriční terapeutkou Mgr. Zuzanou Švédovou, Dis. (poskytuje online Skype konzultace).

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny, tradiční čínskou medicínu a dietetiku.