bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Nedoslýchavost a tinnitus - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 269x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

před více jak měsícem (11/2021) jsem pociťovala mírnou bolest hlavy na pravé straně a tušila jsem, že spojitost bude s pravým uchem, protože to začalo po návštěvě bazénu a sauny. Bohužel brzy na to jsem dostala facku a ucho definitivně zalehlo, intenzita sluchového vjemu se snížila, v uchu se změnil tlak a přidal se tinnitus. Začalo běhání po ORL, nejprve nosní kapky, poté audiogram (špatně slyším šustivé, vysoké tóny a sykavky, na to ucho slyším slyším tlumeně) a následně léčba prášky na prokrvení a kortikoidy ve spojení s intenzivní léčbou v hyperbarické komoře. Po 20 sezeních se mírně zlepšil tlak a možná lehce i tinnitus, nikoliv však sluch. Magnetická rezonance neodhalila viditelné poškození, byla mi naordinovaná léčba léky na čtvrt roku + mi byla doporučena návštěva neurologie. Ráda bych léčbu podpořila přírodní cestou, protože léky, hyperbarická komora a infuzní terapie (na kterou už je po měsíci pozdě a kvůli covidu je kapacita orl oddělení velice omezená) jsou jediné dostupné metody, jak v těchto případech postupovat. Moc prosím o radu, co na sluch působí pozitivně.

Děkuji a přeji hezké svátky

Karolína

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na tinnitus v uchu a nedoslýchavost doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
BRAHMÍ (bakopa drobnolistá) nať, GINKGO BILOBA listopadový list, RDESNO MNOHOKVĚTÉ kořen, KOKOTICE ČÍNSKÁ semeno, KUSTOVNICE ČÍNSKÁ plod.

Lokálně: NETŘESK STŘEŠNÍ loklálně čerstvá šťáva.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz

Pokud byste měla zájem o tinkturu na tinnitus, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.